tOmasitO86
29.10.13,16:22
Zdravim,

chcel by som poradit, ci firma musi byt platcom DPH ak vyvaza urcity druh TOVARu do cudzej krajiny (EU) a nepresahuje obrat 49 790 eur za 12 po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov.

Dakujem
a_je_to
29.10.13,21:03
... musíš ! Buď budeš platiteľom v SK a budeš dodávať iba platiteľom ... napríklad v CZ ... až do výšky 750000 Kč. Alebo budeš platiteľom iba v CZ a môžeš dodávať komukoľvek, do 49790 Eur, potom sa musíš registrovať aj v SK. Každá krajina EU má svoje pravidlá v svojom zákone o DPH.
Pozri aj § 6c/2 českého zákona o DPH, tam máš odpoveď na svoju otázku :
(2) Osoba povinná k dani, která nemá sídlo v tuzemsku a která uskuteční zdanitelné plnění dodání zboží, převod nemovitosti nebo poskytnutí služby s místem plnění v tuzemsku, s výjimkou plnění, u kterých je povinna přiznat daň osoba, které jsou tato plnění poskytována, je plátcem ode dne uskutečnění tohoto zdanitelného plnění.
tOmasitO86
30.10.13,07:21
asi som sa zle vyjadril ... ja chcem iba predavat tovar konecnemu spotrebytelovi fyzickej osobe. Nechcem vyvazat kov ani potraviny chcem mat iba distribucnu firmu na slovensku a predavaj svoj tovar aj do madarska fyzickym osobam cez eshop ktory bude poslany kurierskou spolocnostou priamo k nemu domov.