HC1
29.10.13,16:25
25.9.2013 som predala auto. Zmluva uzavretá, peniaze kupujúci odovzdal pri preberaní auta, auto si skontroloval. 27.9- som auto odhlásila v prospech kupujúce a zrušila poistenie. Kupujúci si vyslovene neželal, aby sa TP nestratil- zasielať ho poštou. Trval na tom, že si ho príde zobrať sám. Prišiel! 18.10. Už o 2 hod. bol späť, že mu na polícii nechcú auto prihlásiť lebo chýba certifikát (bol a je priložený pri kupnej zmluve-ibaže je v nemčine). Ale som presvedčená, že to preto lebo nedodržal zák.dobu 15.dní. Auto bolo ešte 20o7 dovezené z Nemecka a ja som už druhý majiteľ v SR, on tretí.Toľko behal a ma prenasledoval kade tade až prišiel dátum 25.10- auto si dal obhliadnuť na inej policajnej stanici a pokúsil sa ho opäť prihlásiť na polícii v mieste bydliska. 29.10- od rána ma naháňa, aby som s ním zašla na políciu a prihlásila auto na seba (vraj na 5 min) a vzápätí ho odhlásila na XY- pána, ktorému medziˇčasom auto predal. Chcem sa spýtať, je vôbec niečo takéto legálne? Aké následky či povinnosti by mi plynuli z takéhoto konania, keby som auto opäť prihlásila a náísledne odhlásila na iné meno? Vyhráža sa mi traumatizuje ma vyzváňaním telefónu. Už pri kúpe najprv po telefone nahlásil svoju adresu, pri preberaní vlastnou rukou napísal meno svojho príbuzného. Ako si mám počínať? Som vôbec povinná ešte niečo konať, hoci teraz mu už vznikla povinnosť KO? *Ako sa mám brániť voči jeho nátlakom?
draik
29.10.13,15:29
Neriešiť, nezdvíhať, maximálne mu raz dôrazne povedať, že je jeho problém, ak nedodržal zmluvu. Na druhej strane, ak zmluva znie na niekoho iného, kto to auto nekupoval, je zmluva neplatná.
HC1
29.10.13,15:37
Pri telefonickej dohode nadiktoval svoje údaje, pri preberaní to prepísal na meno svojho otca to istého mena. Vysvetľoval mi, že takýmto krokom sa vyhne plateniu KO, čo som sa pýtala, či takéto niečo vôbec je možné a legálne. Nie je mi ani jasné, ako by právne obstálo, že auto naspäť prihlásim na seba a 2 minúty nato odhlásim na človeka, ktorého som vživote nevidela, ale má s ním s opačného konca republiky kúpnu zmluvu ten môj "kupca! s ktorým nie a nie to dotiahnuť do zdárneho konca. Je vôbec možné, aby auto, ktoré ešte nemá písané na seba, už predal 3 osobe?
misoft
29.10.13,16:18
Ak by bazírovali na KO - tak by si ho ani späť na seba už neprihlásila.
Mám dojem - policajti mu to dajú vyžrať, lebo je povinný do 15 dní nahlásiť zmeny/prepísať.

Teraz je to jeho problém - okrem toho ešte chcel podviesť DI.

Predať môže - tvoj majetok to už nie je (kúpna zmluva), na tvoje meno nie je (odhlásené z evidencie na DI, odhlásené z poistenia)
martin09
29.10.13,16:33
Auto si predala, máš kúpno-predajnú zmluvu, odhlásila si ho, peniaze máš. Tým sa to pre teba končí. Zvyšok je len a len jeho problém.
Martin1310
29.10.13,19:06
Tak ale ono by bolo dobré vedieť či naozaj nieje nejaký problém s tým certtifikátom, aj ked tvrdíte že je to kôli tomu že to nestihol v lehote 15 dní . Pokial viem tak to že nestihnete auto prihlásiť do 15 dní ešte neznamená že ho neprihlásite.Treba len napísať čestné vyhlásenie že prečo to človek nestihol, je to viacmenej formalita kde si vymyslíte hocičo a zaplatíte nejakých 30€
Pokial to nestihnete ani do 30dní tak musite ist na KO a zase ho prihlásite.
V každom pripade ale auto už nieje vaše bez ohladu na to či si ho on prihlási alebo nie a nič vám v tejto súvislosti nehrozí.