SYLVI65
29.10.13,19:06
zamestnanec na dohodu o vykonaní práce s pravidelným príjmom musí si platiť odvody na zdravotnú ked nie je evidovaný na up ale je zamestnaný na dohodu a odpracuje 30 hodin za mesiac hrubá mzda bude cca.len 60 eur?ja som z tých pravidelných a nepravidelnych prijmov fakt hlupa už ked pracuje na dohodu každý den napr.jednu hodinu je to pravidelný prijem?
KEJKA
29.10.13,18:22
za tie dni, kedy nepracuje, musí platiť odvody do ZP.
Áno, ak pracuje denne hoci aj polhodinu, tak je to jeho pracovný deň. Tým pádom za také dni nemusí platiť odvody do ZP. Podľa mňa najjednoduchšie určit mu pracovné dni pondelok až piatok denne taký čas, aby to mesačne vchádzalo na dohodnutý počet hodín. Potom víkend sa započítava - t.j. za soboty a nedele netreba riešiť odvody do ZP.
takto tomu rozumiem ja a tak mi to rieši aj mzdový SW.
Mila123
29.10.13,19:06
ak má mzdu každý mesiac tak je zamestnaný na dohodu s pravidelným príjmom, ak tá dohoda trvá viac ako jeden mesiac....
ak by mal dohodnutú výplatu napr. každý Q tak má nepravidelný príjem, i keď sa zdá, že každý Q je pravidelne, ale......
Hakika
29.10.13,19:14
Pravidelný príjem nezávisí od počtu alebo pravidelnosti odpracovaných hodín,ale od vyplácania príjmu. Ak dostáva mzdu každý mesiac tak má pravidelný príjem. A za tie dni, kedy pracuje platí aj odvody do ZP.
uctokrajan
29.10.13,19:25
s dohodarmi to je nejasne stale, dohodara prihlasujem na ZP na dni kedy pracuje, cca 12 dni v mesiacicca 100 eur, isiel na ZP aby si doplatil za dni ktore nepracuje, a bolo mu povedane ze to nemusi ked pracuje na dohodu. tak ako to je spravne? prosim o radu.