Samuell Cigánik
29.10.13,20:15
Chcel by som sa spýtať že či keď si neuložím vo Worde dokument a vypnem ho dá sa to nejako vrátiť...ďakujem za rady.
Rozalka
29.10.13,19:27
Nie, to akoby si chcel z kazety pozriet film, ktory si zabudol dat nahrat.
Samuell Cigánik
29.10.13,19:28
No ale v PC je nejaká vyrovnávacia pamäť alebo čo...a už to tam bolo napísané tak by to tam mohlo byť niekde zapamätané či?
avalik
29.10.13,19:45
vlado 33
29.10.13,20:05
Pokiaľ si dal neuložiť, tak nie.
dmc
30.10.13,08:45
ANO....daju sa obnovit aj neulozene subory - pokial pouzivate ms office 2010 tak ms word uklada do svojej pamete kazdych 10 minut zmeny v subore aj ked ich nedavate ulozit a ulozi ich aj ked nedate na konci ulozit subor - uchovavaju sa 4 dni. Ostatne si najdete v Pomoci priamo v MS word.
vlado 33
30.10.13,10:13
Mám Office 2010 a skúšal som hľadať ten neuložený dokument. Prehľadal som pomocníka a poviem ti, nič som nenašiel. Je to iné ako keď píšeš a vypne elektrina, vtedy ukladá rozpísaný doc. každých X minút. Ale keď dáš raz neuložiť, máš smolu.
misoft
30.10.13,11:44
Nech sa pozrie do adresára C:\Users\"menoúčtu"\AppData\Roaming\Microsoft..... Tam niekde budú súbory automatického zálohovania Wordu
janko.kernicky
30.10.13,12:16
alebo tu C:\Users (alebo pouzivatelia)\(meno aktualneho pouzivatela)\AppData\Local\Microsoft\Office\Unsave dFiles ... tu sa pozri, najdi subor ASD a otvor to vo Worde (je to manualne to iste ako vcerajsi koment od avalika)
vlado 33
30.10.13,12:54
Zlyhania sa stávajú. Napájanie sa niekedy preruší. Stáva sa tiež, že používatelia omylom zavrú súbor bez uloženia. Ak nechcete v takýchto situáciách stratiť vykonanú prácu, uistite sa, či je funkcia automatického obnovenia a automatického ukladania zapnutá.
Pri zatváraní dokumentu sa MS office pýta uložiť, neuložiť. Mám nastavené toto a mám tam veľke viete čo.
sthruska
31.10.13,06:57
To je také všelijaké. Už ma to párkrat sklamalo. Mám natvrdo nastavené "Vždy vytvárať záložnú kópiu". Vtedy pri Ctrl+S zapíše natvrdo súbor do záložného s názvom *.wbk. A to Ctrl+S používam automaticky po každej trocha väčšej akcii. Raz za čas ich vymažem.
pioter007
25.11.15,18:54
akurát som hľadal podobnú odpoveď, zistil som, tak napíšem keby niekto v budúcnosti potreboval. Síce som nezistil ako obnoviť taký dokument ktorý nebol ešte vôbec uložený ale ak ste raz už daný dokument mali uložený a potom ste niečo len dopĺňali a omylom ste dali namiesto uložiť- neukladať pri zatvarani dokumentu je tu šanca to obnoviť taktoMS (https://support.office.com/sk-sk/article/Obnovenie-star%C5%A1%C3%ADch-verzi%C3%AD-s%C3%BAboru-bal%C3%ADka-Office-4bddecb7-bf4f-4aad-b1b3-dab1633b5bbf?CorrelationId=11bd0123-6d0d-4fab-9230-abcd1b306ee5&ui=sk-SK&rs=sk-SK&ad=SK)
Jednoducho znovu otvorite daný dokument, kliknete na ikonu "súbor" / informácie / spravovať verzie

funguje to myslím pri office 2010 takto.
Jojkoxx
24.04.16,16:17
Podľa mňa a mojho Pc nemusis nič robiť. Keď mne sa to stalo a zapol som Pc, tak som zapol naspať word a na ľavej strane ni ukazalo neuložené súbory. Takže v podstate si len naspať zapni word. Aspoň mne to tak išlo.
ivka70
24.04.16,18:23
To plati, ak je word nahle a nekorektne vypnuty, vtedy si ulozi subor z pamate sam
ak vsak zavries word standardne a pri otazke, ci chces subor ulozit das nie, tak uz z pamate nie je co vytiahnut
misoft
24.04.16,20:05
Asi takto:
Otvorením dokumentu vo Worde (ktorý má nastavené vytváranie kópie) sa ihneď vytvorí dočasný súbor - napr.: .~lock.názovdokumentu.doc# (poznatok z Libre Office, podobné to robí i Open Office, takže i M$ Office má podobný mechanizmus).
V prípade nekorektného ukončenia programu (Word) je tento súbor stále uložený na pamäťovom médiu (HDD). Pri novom spustení Word-u ponúka poslednú verziu k načítaniu/oprave (teda tú dočasnú zálohu).
Ak sa však Word ukončuje klasicky a korektne - ponúka uloženie dokumentu/prepísanie uloženého dokumentu novou verziou na trvalé miesto.
Po uložení dokumentu je tento dočasný súbor dokumentu .~lock.názovdokumentu.doc#
ihneď vymazaný (pretože už nie je potrebný).
Ak sa dokument riadne neuloží - teda ukončenie aplikácie BEZ uloženia dokumentu - i v tomto prípade sa tento dočasný súbor maže - predpoklad - neboli potrebné zmeny.