adika10
30.10.13,09:32
Na základe súdneho pojednávanie mi bol doručený rozsudok a teda, že mám do 3 dní od právoplatnosti rozsudku vyplatiť určitú sumu peňazí. Vedeli by ste mi prosím poradiť ako mám postupovať keď na rozsudku nemám žiadne číslo účtu alebo kontakt na osobu ktorej mám peniaze vyplatiť? ako mám postupovať aby som to stihla do 3 dní,keď mi potom hrozia exekúciou? Ďakujem za odpoveď.
tictac7
30.10.13,08:43
...veď kontaktuj navrhovateľa, aby Ti dal údaje potrebné k platbe....a nechápem, ten rozsudok predsa nebol len tak, ten záväzok Ti predsa musel nejako vzniknúť a tam máš určite aj číslo účtu uvedené, aj v upomienkach, ktoré predchádzali tomuto rozsudku...
adika10
30.10.13,08:53
takze mozem v klude kontaktovat len toho pravneho zastupcu. som nevedela. preto sa pytam. Predsa len som na sude nikdy,do teraz nebola a teda este som ziadne pojednavanie nevyhrala ci neprehrala, do teraz. dakujem.
Stefan2005
30.10.13,09:03
...a nechápem, ten rozsudok predsa nebol len tak, ten záväzok Ti predsa musel nejako vzniknúť a tam máš určite aj číslo účtu uvedené, aj v upomienkach, ...

.... vôbec nemusí ísť o obchodný spor, a záväzok ako taký takisto nemusel pred rozsudkom existovať.... napr. povinnosť úhrady v rozsudku vznikla z dôvodu náhrady trov konania druhej strane ... takže nemuseli existovať žiadne upomienky s číslom účtu ....
adika10
30.10.13,09:16
stefan2005 tictac7 ma pravdu, spor sa vliekol 8 rokov....v skratke, pracovala som v potravinách a po pol roku co som tam pracovala robili inventúru a chceli odo mňa aby som zaplatila i ja manko.( ja som tam pracovala necelý mesiac, prepustili ma z dôvodu návratu predavačky z materskej dovolenky, v skúšobnej dobe)...ale ja som nemala dôvod...vlastne podla nich som bola vinna keďže som podpísala spoločnú hmotnú zodpovednosť. a teda tohto roku som sud prehrala. bolo nás zažalovaných viac a dokonca tato firma mala viac súdnych pojednávaní, na jednom dokonca žalovali aj moju sestru a oni ten sudy vyhrali. teraz mam na mysli moju sestru ich sudca zbavil viny a nás sudkyňa uznala vinnými....vôbec tomu nerozumiem. v podstate som len chcela vedieť či mam kontaktovať o tie údaje okresný sud alebo to moze ist cisto len o advokata. ako som pisala potom, nikdy som nebola z nicoho obvinena a teda nikdy som nemala ziaden sudny spor a teda neviem ake su postupy a podobne.