adika10
30.10.13,10:08
Potrebujem sa ešte opýtať, keďže ma súd uznal vinnou a teda mám do 3 dní zaplatiť advokátovi súdne trovy a veci spojené s obžalobou a chcem sa odvolať, na to mám právo do 15 dní od právoplatnosti rozsudku, musím najskôr vyplatiť tie peniaze advokátovi alebo môžem riešiť odvolanie a keď súd uzná, že ma zbaví viny alebo nie tak platiť budem až po tom? Platí sa niečo pri odvolaní? neviete koľko? Moc ďakujem.
avalik
30.10.13,09:15
nie je tam nahodou, ze odvolanie mozes podat do 15 dni od dorucenia rozsudku?
adika10
30.10.13,09:19
Proti tomuto rozhodnutiu možno podať odvolanie do 15 dní odo dňa jeho doručenia na Okresný súd. toto tam mam a vobec tomu nerozumiem. to mam ist teraz na sud dat si potvrdit rozsudok a od toho dna kedy bude rozsudok potvrdený sa rata tych 15 dni?
adika10
30.10.13,09:21
Potrebujem sa ešte opýtať, keďže ma súd uznal vinnou a teda mám do 3 dní zaplatiť advokátovi súdne trovy a veci spojené s obžalobou a chcem sa odvolať, na to mám právo do 15 dní od právoplatnosti rozsudku, musím najskôr vyplatiť tie peniaze advokátovi alebo môžem riešiť odvolanie a keď súd uzná, že ma zbaví viny alebo nie tak platiť budem až po tom? Platí sa niečo pri odvolaní? neviete koľko? Moc ďakujem.
Tam som sa pomýlila...tie dni od pravoplatnosti rozsudku su pisane pri sume ktoru mam zaplatit...je tam napisane - do troch dni od pravoplatnosti rozsudku. Pri tom 15 dnovom odvolani je odo dna jeho dorucenia na Okresny sud.
lulazz
30.10.13,09:28
Do 15 dní od doručenia môžeš podať odvolanie voči rozsudku. Keď podáš odvolanie v tejto lehote, rozsudok nenadobudne právoplatnosť ,a teda nemusíš zatiaľ platiť ani trovy (kým sa nerozhodne o tvojom odovlaní).
Trovy musíš zaplatiť až po právoplatnosti.
avalik
30.10.13,09:33
mas 15 dni od dorucenia na podanie odvolania ...

OSP
§ 206

(1) Ak podá ten, kto je na to oprávnený, včas odvolanie, nenadobúda rozhodnutie právoplatnosť, dokiaľ o odvolaní právoplatne nerozhodne odvolací súd.

ak sa neodvolas rozsudok nadobudne pravoplatnost 15 dni od dorucenia obom stranam ... vtedy zacina lehota 3 dni na zaplatenie

§ 159

(1) Doručený rozsudok, ktorý už nemožno napadnúť odvolaním, je právoplatný.
adika10
30.10.13,09:36
Moc dakujem.