pals
30.10.13,10:41
Dobrý deň,
objednala som si topánky cez internet. Na obrázku, ktorý predajca uvádzal vyzerali fantasticky. Zaplatila som za nich nemalú sumu a prišli mi ošúchané, kamienky opadané a celkovo sú poškodené, nenositeľné a navyše, predajca ma oklamal aj vo veľkosti, sú mi malé. Nehovoriac o tom, že prišli 2 týždne po termíne dodania, ktorý predajca uvádzal. Chcela som ich seriózne spätne vrátiť a dostať späť peniaze, no predajca to odmietol.
Viem, že do 30 dní možno vrátiť tovar, no my sme žiadnu zmluvu predtým neuzatvorili. Alebo stačí ako doklad o uzatvorení zmluvy len neformálne písanie cez mail?
Prosím, poraďte mi.
jslancik
30.10.13,11:04
možno sa mýlim, ale asi si to kupovala cez inzerát. Keby to bolo cez e-shop, máš doklad, a môžeš vrátiť tovar do 7 dní od prevzatia. Nuž, to je riziko kupovania vecí na inzerát... Nájdu sa rôzni šmejdi, ktorí využijú slabé miesta.
MorbiDeath
30.10.13,11:13
Obávam sa, že "neformálne písanie" nie je dostatočným dôkazom ani dokladom na to, aby ste mohla podať trestné oznámenie. Teda skúsiť to môžte, avšak budete potrebovať aj riadne potvrdenie o kúpe tovaru, prípadne kúpno-predajnú zmluvu. V opačnom prípade neuspejete.
arizona
30.10.13,11:51
to si kupovala v eshope, ci cez nejaky bazar?
taiko
30.10.13,12:08
ak sa smiem opytat, aka bola ta suma, o ktorej sa bavime?
pals
04.11.13,18:08
79€ + postovne
pals
04.11.13,18:09
Cez bazar