margaretik
30.10.13,11:45
Počas štúdia na VŠ potreboval brat mobilný telefón. Keďže bol študent, musel byť telefón registrovaný na mamine meno a priezvisko. Brat VŠ skončil, zamestnal sa a chcel si nechať to isté číslo ako mal, len si chcel zmeniť už na svoje meno a priezvisko. Šla teda mama do "T-mobile" zrušiť zmluvu na svoje meno. Lenže čakalo ju prekvapko: pani za počítačom ju pýtala živnostenský list, lebo bez neho nemôže zmluvu zrušiť. Mama bola teda riadne v šoku! Že aký živnostenský list? Ona je súkromná osoba a nepodniká. Samozrejme zmluvu so sebou nevzala - pýtali aj tú hoci stačilo "zdvihnúť zadoček" a zalistovať v archíve. Ani jej zmluvu nezrušili, vraj nemôžu lebo je toto mobilné telefónne číslo písané na nejakú firmu, povedala i názov firmy - ktorá podniká s autami, opravou, servisom .... zo susedného okresu. Teda nevybavila nič. Doma sme na ňu pozerali ako "muchy puk" čo je to za výmysel? Naše súkromné mobilné číslo je registrované/priradené na nejakú firmu? Bez nášho vedomia a to niekoľko rokov? No po obede sadol brat do auta a scénar sa opakoval, lenže bola iná "slečna" pri počítači. Asi menej skúsenejšia. Teda volala kolegyňu... a znova, číslo nemôžu zrušiť bez živnostenského listu ... tak to už brat trochu prudšie zareagoval a kmitala i "vedúca" - koniec: vraj nevedia ako sa to stalo a prečo je to tak ... no to sa im ani nedivím, na Slovensku sa paranormálne javy dejú bežne!
Viete mi niekto vysvetliť ako mám tomu rozumieť? Moje/naše vlastné telefónne číslo používa niekto iný? Alebo potreboval faktúry ako doklad do účtovníctva??? Alebo kto naše tel. číslo mohol priradiť ku firme? Bez nášho súhlasu? Samozrejme, že brat zrušil všetko v T-mobile a hneď šiel i inému operátorovi. Veľmi pekne ďakujem.
tictac7
30.10.13,10:59
...a keď za neho platili, tak sa nerozčuľuj...
misoft
30.10.13,11:05
...a ja sa už ani nečudujem - v T-mobile (T-Com) to ide všetko dole vodou..... tiež som mal s nimi problémy (naúčtovanie SMS 6x po sebe - a to 3x [teda celkom 18x] a pritom SMS som neodosielal) - reklamácie šli do autu - reakcia ako margaretika - pá-pá - t-debil......
buchač
30.10.13,11:11
...a keď za neho platili, tak sa nerozčuľuj...
...jj....
...o platbách ani slovko ...
...veď

Ani jej zmluvu nezrušili, vraj nemôžu lebo je toto mobilné telefónne číslo písané na nejakú firmu

Naše súkromné mobilné číslo je registrované/priradené na nejakú firmu?

Bez nášho vedomia a to niekoľko rokov?
margaretik
30.10.13,11:14
... nie, firma za brata nič neplatila, faktúry platila mama. Keby platila, tak to neriešim cez internet, ale čušíme ako blchy kým by na to neprišli.
misoft
30.10.13,11:22
Z tohto výpočtu problémov: tvoja mama platila faktúry, ktoré boli vystavené na JEJ meno, na JEJ adresu, MALA pridelený variabilný symbol. Na faktúre vpravo hore je predsa napísané Vaše identifikačné údaje. Zoberte všetky faktúry, všetky ústrižky (ak platila cez poštu) - choďte tam a OTREPTE im to o hlavu s tým, že vo svojej databáze majú nehorázny bordel (čo u t-debilov nie je žiadna novinka!)

A oznámte to telekomunikačnému úradu! On má na starosti komunikáciu (T-Com je ešte stále zo 49% štátny!) - oni tiež prideľujú frekvencie a licencie.
tictac7
30.10.13,11:23
...tak potom som sa niekde stratila - kto je uvedený na faktúre? Je tam nebodaj IČO tej firmy?
taiko
30.10.13,11:23
... keby platila, tak to neriešim cez internet, ale čušíme ako blchy kým by na to neprišli.
....a ty nadavas na T-mobile ? Usmevne

Moje/naše vlastné telefónne číslo používa niekto iný?
... ako viete, ze to cislo niekto pouzival, vsimli ste si vo vypisoch, zeby tam boli hovory, ktore ste vy nerobili, ci ako si to myslela?

... mimochodom, predlozili ste pani v T-mobile vasu zmluvu?
margaretik
30.10.13,11:26
Nie, na faktúre je meno a adresa mojej mamy. Práve preto celú situáciu vôbec nechápeme? jednoducho naše číslo "niekto" priradil ku firme a my sme mali problém.
Letko
30.10.13,11:27
Tak netrebalo rušiť číslo, mali ste naďalej volať a neplatiť, faktúry by chodili menovanej firme. Veď aj tak musíš mať nové tel. číslo.
expeeert
30.10.13,15:57
No, ak mama išla niečo meniť, mala si zobrať aj zmluvu, mala by o problém menej. Keď nie ona, tak brat, ktorý tam išiel následne - ten mohol zobrať aj faktúry. Trebalo to reklamovať - pokiaľ v tom mali bordel, slečny za pultom nemôžu svojvoľne meniť keď to tam mali nahodené na firmu.