Kristina272
30.10.13,13:37
Dobrý deň, mám problém že jedna naša bývala zamestnankina mi daal papier Koniec PN, .......on v tom čase ked išla na Pn u nás už nepracovala takže PN jej bude platiť socialna poisťovňa,....lenže nemám koniec, a lekár jej nechce vystaviť druhý....teraz chce odo man aby som jej vyplatila dni PN....ako mám postupovať, ke´d ona v čase PN už nebola našou zamestnankinou...ďakujem pekne
Tweety
30.10.13,12:44
Ak v čase DPN už vašou zamestnankyňou nebola, doklad o DPN mala odovzdať priamo SP a nie zamestnávateľovi. A koniec PN rovnako mal byť daný priamo SP. Vy ako zamestnáv. už nepreplácate nič, žiadnu náhradu.
Kristina272
30.10.13,12:52
ale len som ten papier stratila ja a neveim či teraz majú nárok to vymáhať na mne, ale tak asi nie.ďakujem
Tweety
30.10.13,12:53
Čiže na SP nemajú doklad o DPN vôbec? Ak si ho zapotrošila ty, nesieš teda zodpovednosť, mala by si to teda napraviť.
Kristina272
30.10.13,12:56
nie nemaju tam žiadny Paper na SP, ani začiatok ani koniec
Tweety
30.10.13,12:57
Konaním si ju obrala o nemocenské, samozrejme, ak bola na PN v OD, a mala teda naň nárok.
kn-alka
30.10.13,13:43
Lekár má vystaviť druhý "papier" - je to v jeho kompetencii
Katy a R
30.10.13,14:42
nuž - ak už nebola vašou zamestnankyňou- mala si ju poslať do SP, nech si sama odovzdá tlačivo DPN.
Ak si to teda stratila ty - tak skús ešte niekde "vysnoriť", prípadne požiadať lekára o pomoc .. každé tlačivo DPN má svoje jedinečné číslo, lekár zvykne aj do karty zaznačiť toto číslo - a posiela jeden diel na začiatku DPN do SP ... a po skončení tiež príslušný diel. (okrem tých dielov, čo si má odovzdať pacient sám) . Ešte som sa s tým nestretla, ale možno bude stačiť aj kópia s vysvetlením (na SP určite majú aspoň ten jeden diel, čo posiela lekár na začiatku).
- a len pre zaujímavosť - o akú dobu DPN ide??