vivaldka
30.10.13,17:14
Pekný večer prajem. Aj my máme jeden problém. Rada školy by chcela stiahnuť riaditeľa školy (samozrejme aj my učitelia s tým súhlasíme), ale je na PN. Chcela by som sa opýtať. Či by rada školy mohla stiahnuť riaditeľa z funkcie kým je na PN? Je na to dajaký zákon?

vopred ďakujem za Vašu odpoveď
ivka70
30.10.13,17:33
Neda mi sa nespytat: chcu ho stiahnut z postele ci ako??? :D :D :D
pepsikova
30.10.13,19:20
...no, učiteľka by mala vedieť, že riaditeľ sa "nesťahuje"..to nie je hit na youtube..riaditeľ sa odvoláva a odvolať ho môže ten, kto ho do funkcie menoval..pokiaľ kolektív dá podnet a zdôvodní ho, tak podať návrh na odvolanie..pokiaľ je na PN,mal by mať menovaného nástupcu...a keď sa PN skončí, potom riešiť odvolanie...
(len ho nesťahujte, mohol by sa stať "loading")
avalik
30.10.13,19:31
596/2003 Z. z. Zákon o štátnej správe v školstve a školskej samospráve a o zmene a doplnení niektorých zákonov

§ 3

(7) Zriaďovateľ odvolá riaditeľa:

a) ak bol právoplatne odsúdený za úmyselný trestný čin,
b) za porušenie povinností a obmedzení vyplývajúcich z osobitného predpisu,9)
c) za závažné porušenie všeobecne záväzných právnych predpisov,10) alebo
d) ak sa zrušuje škola alebo školské zariadenie,
e) na návrh hlavného školského inšpektora [§ 12 ods. 3 písm. f)].

(8) Zriaďovateľ môže odvolať riaditeľa aj
a) na návrh rady školy [§ 24 ods. 5 písm. c)],
b) ak neabsolvuje funkčné vzdelávanie alebo funkčné inovačné vzdelávanie v lehote podľa osobitného predpisu,11)
c) na návrh ministra školstva Slovenskej republiky (ďalej len „minister“), ak budú zistené závažné nedostatky [§ 14 ods. 6 písm. j) a l)]; riaditeľa strednej zdravotníckej školy na návrh ministra zdravotníctva Slovenskej republiky.

PS: Nedá mi, ale mám za to, že vysokoškolsky vzdelaní pedagógovia by mali mať aspoň vedomosť o existencii základných zákonov týkajúcich sa škôl a vzdelávania.
vivaldka
31.10.13,05:50
Ďakujem za odpovede :-) a som pochopila, najbližšie sa budem snažiť písať odbornejšie :-) problém je v tom, že pán riaditeľ je na PN už 7 mesiacov a predtým bol viac ako 8 týždňov na dovolenke. Menovaného zástupcu máme, ale napriek tomu u nás všetko stojí, lebo má zviazané ruky. Tieto zákony sme prezreli, len náš predseda rady školy chcel vedieť či existuje zákon nato, aby mohol podať návrh ešte kým je pán riaditeľ na PN. Ďakujem :-)