palacinkaa
30.10.13,18:23
nevie niekto poradit akou formou zabranit mojmu otcovi, ktory vo veku 82 rokov stale soferuje auto, napriek tomu ze jeho schopnosti su uz velmi obmedzene. Bojime sa ze sposobi dopravnu nehodu, velmi slabo pocuje a jeho motorika je uz velmi obmedzena. Slubil ze uz nebude soferovat no nadalej slub porusuje. Lekarka mu vystavila potvrdenie pred dvoma rokmi ako uklada zakon, len po zmene zakona tato povinnost je predlzena na 5 rokov. Jeho schopnosti sa kazdym rokom zhorsuju. Ako to zariadit citlivo, pripadne anonymne. Otec je tvrdohlavy, neda si povedat.
Kitty49
30.10.13,18:02
Ja som bola za obvodnou a požiadala som ju ,aby ho poslala na psychologické testy,lebo mal aj diagnozu AlzhaimeraOtec za prvé nechcel zaplatiť za testy 60eur a uvedomil si že nezvládne psychologický test,tak súhlasil s tým, že mu doktora osdňala potvrdenie.
buchač
30.10.13,18:06
Hm ...a čo tak ..." stratiť " ( založiť , zapotrošiť , nie sú k nájdeniu ......) kľúče ???

Alebo znefunkčniť auto ...?
palacinkaa
30.10.13,18:35
dakujem za tip. zda sa to ako najjemnejsie riesenie, uvidim ako bude ochotna spolupracovat lekarka, ale ked sa tak nad tym zamyslam, tak poslanci zasa nieco nedomysleli. v podstate v takychto pripadoch neexistuje obmedzenie ani ziadna paka odhliadnuc, ze to potvrdenie sa da urcite u lekarky vybavit. samozrejme sa to netyka vitalnych muzov po 65-ke.
palacinkaa
30.10.13,18:37
pouzijem ako krajne, posledne riesenie.dik