rastiček
30.10.13,19:21
Bývam v spoločnej domácnosti z matkou ktorá je vylučná majitelka nehnutelnosti. Pred dvoma rokmi sa nasťahovala k nám sestra z manželom ale keď ziskala trvali pobyt u mami prestala prispievať na chod domácnosti. Celé inkaso + náklady na kúrenie tuhé palivo platime z mamou. AKO JU DONUTIŤ ABY NAM PRISPIEVALA
KEJKA
30.10.13,19:16
nárok máte, ak inak nie, treba sa zachovať ako k cudzej - žiadať písomne konkrétnu sumu, mať doklad o prevzatí písomnej výzvy.
Trvalý pobyt jej môže vlastník kedykoľvek zrušiť - takže to použite ako argument.
treba spísať riadnu najomnú zmluvu
Napokon je možnosť obrátiť sa na súd.
avalik
30.10.13,19:21
rastiček
31.10.13,05:49
Pardon chcel som poopraviť otázku a uložil som to inde, chcel som ju vymazať len mi to nejak nefunguje ešte raz sa ospravedlňujem
Oliwa
31.10.13,07:51
Sadnite si všetci štyria za stôl. Ak pani sestru doteraz nezaujímalo, že ide elektrina, má teplú vodu a ako to, že v zime nezamrzli, nech mama predloží na stôl všetky mesačné platby a vydelí to 4. Polovicu nech platí od zajtra sestra a jej manžel. Rovnako poriešiť prípadné nedoplatky či preplatky pri ročnom zúčtovaní. Ak sa im to nebude páčiť, zrušiť trvalý pobyt a dovi - dopo. Nech sa páči - do podnájmu.