tooom
30.10.13,20:48
dostali sme na stavbu domu pozemok v extraviláne obce s účelom využitia vinica. Ako prvé som chcel nahliadnuť do územného plánu obce. Pani úradníčka na obecnom úrade mi povedala že v súčastnosti vytvárajú nový územný plán. Ja aj napriek tomu som chcel nahliadnuť do aktuálneho územného plánu či lokalita v ktorej sa moj pozemok nachádza je v lokalite určenej na výstavbu. Nakoniec z pani úradníčky vypadlo že oni na úrade aktuálny územný plán nemajú a veď aj tak ho zrušili čiže je neplatný. Samozrejme potvrdenie že sa pozemok nachádza v lokalite určenej na výstavbu mi nedá.
Keď už sa pripravuje nový územný plán podal som aspoň žiadosť aby pozemok umiestnili do intravilánu no pani úradníčka ma ,,potešila,, keď ma informovala že schvaľovanie nového územného plánu bude trvať cca 1-2 roky.
-Je možné zrušiť územný plán obce pokiaľ nemá obec pripravený nový?
-Je riešenie tejto situácie - vyňatie pozemku s pôdneho fondu?
-Je riešenie tejto situácie - podať žiadosť o stavebné povolenie, nie však na rodinný dom, ale na ,,celoročne obývanú záhradnú chatu,, rozloha 130m2?
draik
31.10.13,08:49
Najskôr písomne požiadajte stavebný úrad o územnoplánovaciu informáciu na daný pozemok. Ak pozemok nie je určený na zastavanie, tak tam bez príslušného územného rozhodnutia/zmeny územného plánu nič nepostavíte. V rámci prípravy nového územného plánu, ktorá pomerne dlho, môžte podať pripomienky.