JK-M
20.03.06,23:09
Mam od oktobra 2005 vydany zivnostenke opravnenie. A teraz je cas podat danove priznanie ale od toho casu ako mam vydani zivnostensky list tak nemal som ziadne primy lebo momentalne si pripravujem prevadzku kde budem svoje sluzby vykonavat. A podla zakona o dani z primou zakon 595 (platny od 1.1.2004) a §4 a odsek 4 niesom povinny podat danove priznanie ak som to ja dobre pochopil. Tak mam ci nemam podat to danove priznanie ak som nemal ziadne primy len vydavky.Za vase radi uz teraz dakujem.:)
Milan Benka
20.03.06,22:12
Podaj DP, výsledok strata, ktorá sa dá v budúcnosti odpočítať. Ale musíš si spracovať jednoduché účto.
liba2
20.03.06,22:15
Ak si nemal príjmy, určite si mal výdavky. Teda ak podáš DP, vykážeš stratu, ktorú si môžeš odpočítať zo zisku v r. 2006. Treba mať urobené účtovníctvo.
Okrem toho ja viem tak, že SZČO podáva DP vždy.
bes
20.03.06,22:17
Podľa par.32 odsek (1) si poviný podať daňové priznanie lebo vykazuješ daňovú stratu
Milan Benka
20.03.06,22:23
Nie je to presné, stratu vykáže iba ak spracuje JU. Ak by si uplatňoval pauš.výdaje tak nie. Ale to je o inom.

Čo si robil od januára do októbra ??? Nemal si príjmy ??
bes
20.03.06,22:27
Ale viac sa mu oplatí momentálne účtovať v JÚ predpokladám...ak zakladá prevádzku istotne má veľké náklady...môže v nasledujúcich rokoch uplatniť stratu. Z daňového hľadiska je to výhodnejšie a za tú robotu s pár položkami v peňažnom denníku to stojí...si myslím
Milan Benka
20.03.06,22:29
Ale viac sa mu oplatí momentálne účtovať v JÚ predpokladám...ak zakladá prevádzku istotne má veľké náklady...môže v nasledujúcich rokoch uplatniť stratu. Z daňového hľadiska je to výhodnejšie a za tú robotu s pár položkami v peňažnom denníku to stojí...si myslím

Myslím, že máš správny názor na danú vec.