Nika2002
31.10.13,14:38
Nevedeli by ste mi prosim poradit ako postupovat dalej pri pokracovani mojej PN, nakolko sa bojim, ze ak nastupim pridem o miesto, na ktorom je momentalne osoba zastupujuca. V aprili 2013 som isla na PN s krcnou chrbticou.Liecba nezaberala a v auguste mi bolo odporucene neurochirurgom po MR-ku podstupit vymenu 2 platniciek. V septembri mi bola tato PN u obvodnej ukoncena a na druhyden mi gyn.vystavil novu PN-rizikove tehotenstvo.Zial tehotenstvo sa neudrzalo a gynek. mi vzhladom k tomu, ze mam 38 rokov odporucil otehotniet co najskor. Takze operaciu chrbtice chcem preto odlozit, ale ako teraz poriesit PN, kym otehotniem? Da sa nejak docasne PN presunut k obvodnej od gynekologa? Viem, ze ak by som v aprili nastupila /skoncia mi po roku nemoc.davky/ ako tehotna aspon na mesiac + cerpanie dovolenky, nevyhodia ma. Dakujem za rady.
veronikasad
31.10.13,13:45
Píšeš o zastupujúcej pracovníčke, t.j. pracovnom pomere na dobe určitú, ktorý ti skončí (bez ohľadu na to či budeš tehotná alebo nie) nástupom zastupovanej pracovníčky do práce.
Do jej nástupu do práce - ak zamestnávatelovi písomne oznámiš tehotenstvo, vzťahuje sa na teba zákaz výpovede.
Nika2002
31.10.13,13:54
Zabudla som napisat, ze som zamestnanec od r.2007 na dobu neurcitu.Zastupovanie ma do decembra. Este neviem, ci jej to predlzia, lebo nevedia v praci, ze uz nie som tehotna.Lenze zamestnavatel mi este v lete oznamil, ze mam nastupit, ked si poriesim zdrav.problemy s chrbticou /dvihame v praci tazke 15kg krabice/ a ja som chcela kvoli veku a moznym komplikaciam po operacii , dat prednost tehotenstvu.
veronikasad
31.10.13,14:01
To je úplne iné situácia, predch. odpoveď sa na teba nevzťahuje.
Pre teba - výpoveď nemôžeš dostať len počas ochrannej doby, čo je v tvojom prípade PN-ka a tehotenstvo, ak ho oznámiš písomne. V prípade, že by si otehotnela počas výpovednej doby, výpovedná doba sa predlžuje o ochrannú dobu (tehotenstvo, MD a RD) a skončí až tvojim nástupom do práce po skončení RD - ak sa so zamestnávatelom nedohodneš inak.
Nika2002
31.10.13,17:09
Dakujem za radu.Nevies ci je mozne to presunutie pn od gyn. k obvodnej, kym nezostanem tehotna?
Chcela by som zostat co najskor v decembri alebo januari, ak to vyjde.