Leonard Sanders
31.10.13,14:55
Dobry den,
ja by som sa rad opytal/informoval ohladom mojho prac. casu.
mam 75% pracovny cas inak 3/4 uvazok alebo aj 3,75 dna z pracovneho tyzdna alebo inak 30h.
zaujima ma vsak jedna podstatna vec, (na ktoru som nenasiel nidke odpoved alebo ak aj ano tak tomu vysvetleniu nerozumiem) a to je tato:

zadany prac cas mam od pon-stv, ako sa deli moj cas v pripade ak v pracovnom tyzdni je jeden statny sviatok a ten vyjde na piatok ?
(priklad: ako je tento tyzden, 4 prac dni + 1 statny)
je tento cas deleny na pocet pracovnych dni ?
teda ak je pracovnych dni 4 tak pracujem z tych 4 len 3 dni ? alebo plnych 4 ?

pretoze ak vyjde statny sviatok alebo iny volny den niekedy v strede tyzdna, povedzme v stredu tak logickym vyustenim, je to rovnako ako v pripade toho tyzdna. Teda pracujem 3 dni /pon, ut, stvr/ a piatok mam volno... alebo sa mylim ?

dufam, ze som to napisal zrozumitelne a snad sa niekto najde, kto mi bude vediet odpovedat. vdaka.
avalik
31.10.13,14:05
tvoj pracovny tyzden je Po - Stv ... v piatok, sobotu alebo nedelu nepracujes, ci uz je sviatok alebo nie
Leonard Sanders
31.10.13,15:17
dik za odpoved ale nic nove som sa nedozvedel. co si napisal je jasne a standardne ale neodpoveda na moje otazky.
ivka70
31.10.13,16:47
Nevysvetlil si to vobec zrozumitelne, a avalik odpovedal spravene.

Tvoj pracovny tyzden je pondelok az stvrtok, piatok, sobota, nedela nie su tvoje pracovne dni.
Tyka sa ta teda len sviatok pripadajuci na dni, kedy by si normalne pracoval, teda sviatok napr. pripadne na utorok, tak nepracujes a dostanes nahradu mzdy za sviatok.
Ak sviatok pripadne na piatok, teba sa nijako nedotkne, lebo v piatky nepracujes, nemas narok na ziadnu nahradu mzdy. V tomto tyzdni pracujes riadne 4 dni, po-stv.
Leonard Sanders
03.11.13,18:03
rozmyslam ako to napisat zrozumitelne. teda asi na konkretnom pripade. 05-08 som mal z pracovneho tyzdna z 5 dni prac 4, v pripade, ze sa vyskytlo volno niekedy cez tyzden dajme tomu ut, stv, str, pracoval som normlane 3 dni aj ked volno vyslo na piatok. 09-12 po zmene, mi bolo povedane, ze to takto "nefunuguje" ze je moj problem ked bude volno v piatok, teda prac dni boli normalne 4. lenze podla epi.sk je ako pisem 75% z pracovneho tyzdna/pracovnych dni, takze ak volno vyjde v piatok, tak pracovnych dni je 4, teda pre mna 75% z 4 su 3... ina kolegyna takto funguvala/funguje a jej nebolo povedane nic. preto sa pytam, pretoze sa mi to zda nefer. jedni ano druhi nie. ak je to stale nezrozumitelne tak to nakreslim :)
ivka70
03.11.13,18:19
Nemozes svojich 75% pocitat podla poctu pracovnych dni v tyzdni.
Ono je rozdiel, ci mas 75% uvazok a robis 5 dni v tyzdni alebo mas 75% uvozok a robis 4 dni v tyzdni.
Dolezite je ako mas rozvrhnuty pracovny cas.
Kazdopadne vzdy je 75% definovanych zo standardneho tyzdenneho pracovneho casu.

Ty robis 4 dni v tyzdni, takze teba sa piatky netykaju, ci je to bezny pracovny den alebo sviatok. Tyksaju sa ta len sviatky, ktore pripadnu na pondelok az stvrtok, lebo na tie dni mas rozvrhnurt svoj pracovny cas.

Konkretne
tyzdenny prac. cas je 40 hodin.
75% uvazok je 30 hodin.
Tych 30 hodin moze byt rozvrhnutych tak, ze robis 5 dni v tyzdni po 6 hodin denne, ale aj tak, ze robis 4 dni v tyzdni po 7,5 hodinach denne. Teda napr. piatoky nerobis vobec. Preto sa ta sviatok v piatok netyka, rovnako si na piatok neberies ani dovolenku, aj ked budes cely tyzden doma, beries si dovolenku ln na 4 dni.