Marianna Durcovicova
31.10.13,18:27
Dobrý deň . Som v súdnom procese trvajúcom už dva roky o vrátenie 7700 Eur od bývalého partnera o ktoré ma okradol . Vznikajú mi náklady spojené so súdom ako napr. benzín , telefón , internet , poplatky za poradenskú a administratívnu činnosť , kopírovanie a tlač dôkazového materiálu , poplatky za výpisy z banky a iné dokumenty , strata voľného času. Tiež mi v tomto období diagnostikovali diabetes (teda cukrovku) , kde mi lekár povedal , že to môže byt spôsobené zvýšeným stresom a nervozitou , ktorej som naozaj od začatia procesu vystavená . Prosím Vás môžem žiadať v tomto súdnom procese o náhradu ujmy za tieto náklady spojené so súdom a mojim zdravotným stavom ?
buchač
31.10.13,17:38
Žiadať môžeš .
Dokázať je potrebné .
Rozhodne súd .
Dostať nemusíš ......
Marianna Durcovicova
31.10.13,18:04
Ďakujem za odpoveď.Viem,že všetko treba dokázať aj to je pravda,že rozhodne súd.....ešte by som chcela vedieť že v akej výške teda koľko EUR môžem žiadať?
buchač
31.10.13,18:06
Znalecký posudok ...
Tabuľky ohodonotenia zdravotného stavu ...
Je viacero kritérií ...
Nedá sa jednoznačne povedať ...

Ale dá sa žiadať nejaká suma ( vyššia ) , z ktorej prípadne súd uberie a následné tú potom priklepne ..
Martin1310
31.10.13,21:04
No prvoradá podmienka toho aby si mohla niečo žiadať je vyhrať ten spor o 7700€.
Inak môže žiadať on od teba.
Na tú cukrovku podla mna môžeš zabudnúť ,neviem si predstaviť to dokazovanie.Nemyslím to či ju máš ale to že práve on za to môže.
Emka Roman
01.11.13,07:25
skús rozlíšiť, čo je dôležité

(podľa mňa vybojovať 7777 € a pokoj)

takže : nezaoberaj sa sprostosťami (za desiatky € )
buchač
01.11.13,08:11
Tiež si myslím ...
To samotné dokazovanie príčiny diabetesu by tiež nebolo zadarmo a výsledok by nebol vopred istý ...