Slavo zo Štiavnice
21.03.06,05:32
Pri koncoročnej uzávierke som zistil, že v DP ku DPH som zle vypočítal zo zahraničnej (EU)faktúry DPH. Použil som nesprávny kurz. Avšak pri oprave správneho kurzu sa aj tak daňova povinnosť nemení (rovnaká chyba za samozdanenie a aj odpočet) Mám podať dodatočné daňové priznanie? Alebo mám račej čušať a dúfať,že prípadná daňová kontrola to nenájde? Ak podám dodatočné DP budem platiť pokutu?
Zdraví Slavo zo Štiavnice.
ANNAP
21.03.06,04:45
Ja som tiež mala taký prípad, volila som opravné priznanie, ako vravíš povinnosť sa nemenila a mala som to potom dobre, žiadne výčitky.
Paula
21.03.06,06:01
Pri koncoročnej uzávierke som zistil, že v DP ku DPH som zle vypočítal zo zahraničnej (EU)faktúry DPH. Použil som nesprávny kurz. Avšak pri oprave správneho kurzu sa aj tak daňova povinnosť nemení (rovnaká chyba za samozdanenie a aj odpočet) Mám podať opravné daňové priznanie? Alebo mám račej čušať a dúfať,že prípadná daňová kontrola to nenájde? Ak podám opravné DP budem platiť pokutu?
Zdraví Slavo zo Štiavnice.
Po uplynutí lehoty na podanie DP sa podáva dodatočné DP (nie opravné). Za jeho podanie sa pokuta neplatí.
Slavo zo Štiavnice
21.03.06,08:04
Počul som, že ak podám dodatočné DP ku DPH, tak penále počítajú z rozdielu v riadku 13 (t.j. daň celkom) a nie z riadku 29 (vlastná daňová povinnosť) Podľa mňa je to riadne pritiahnuté za vlasy. Má s tým niekto skúsenosťi? Z čoho resp. z akého rozdielu sa vypočítajú penále? Podotýkam, že vlastná daňová povinnosť sa mi nezmenila. Nebude lepšie čušať? Jedno slovenské príslovie hovorí nevŕtaj do .... lebo bude smrdieť
Slavo zo Štiavnice
22.03.06,07:17
Po uplynutí lehoty na podanie DP sa podáva dodatočné DP (nie opravné). Za jeho podanie sa pokuta neplatí.

Ospravedlňujem sa Paula, nakoľko v som zle formuloval otázku (už som ju opravil) Mne sa jedná o informáciu, že ak podám dodatočné DP k DPH či budem platiť pokutu. Dodatočné opravné priznanie by som opravil len v riadkoch 02 a 16 (oprava kurzu pri samozdanení). Vlastná daňová povinnosť na riadku 29 by sa mi nezmenila dodatočne tam bude nula.
Paula
22.03.06,22:13
Mne sa jedná o informáciu, že ak podám dodatočné DP k DPH či budem platiť pokutu. Dodatočné opravné priznanie by som opravil len v riadkoch 02 a 16 (oprava kurzu pri samozdanení). Vlastná daňová povinnosť na riadku 29 by sa mi nezmenila dodatočne tam bude nula.
Nebudeš platiť pokutu :)