Karol Fischer
31.10.13,20:22
dobrý den,mam problem a vy ste posledna šanca,som ženaty mam 9r dceru.1.2.2012 som prišiel o zamestnanie podla §63 odvtedy robim v jednej firme ale na dohodu.od byvaleho zamestnavatela som nedostal mzdu za 2,5 mesiaca a tak to začalo omeskali sa mi splatky,horko tažko som ich vyrovnal,využil som poistenei splatok,to fungovalo rok ale potm 1.1.2013 prišla o pracu aj manželka a to už bol začiqatok konca,našla si pracu asi 5mesiacov robila tiež na dohodu,v juni 2013 jej diagnostikovali vred na žaludku nador na obličke a cistu na vaječniku.cista je v pohode,prestala robit nakolko vred musel byt v klude a aby sa zahojil a aby mohla ist na operaciu s obličkou,9.9.2013 bola na operaqcii obličky,hyst,vyšetrenie potvrdilo zhubny nador,a dlhy medzi tym rastú a rastú a z jedneho prijmu to nedokažťem,vyška dlhov cca 32.000€ počet veritelov je 4 a spolu vlastnime rodinny dom v hodnote cca 35.000€ takže to je asi tak všetko dakujem za skoru odpoved
milo2
31.10.13,19:30
Predajte dom a uskromnite sa s bytom.
willma
31.10.13,19:39
Milo čítal si vôbec, čo bolo napísané? Výška dlhov 32 000 a hodnota domu 35 000 - po predaji domu a vyplatení dlhov zostatok 3000 - kúp si z tejto sumy byt - to s tou radou si nemohol ani myslieť vážne. Aj keď: Karol ak máte kam ísť - tak predaj domu je riešenie a budete aspoň bez dlhov. Prípadne dom prenajmite a tým si budete vedieť trochu pomôcť.
sossk
01.11.13,05:11
moc rychlo sa odmajetni (prepís vsetko na niekoho v rodine), aby exekutor nemal co zobrat ! Na byvaleho zamestnavatela ktory dlhuje podaj trestne oznamenie.
Dáša_
01.11.13,05:32
Potrebuješ vyriešiť bývanie. A to rýchlo. Lebo ak je to takto, ako píšeš, dom je pravdepodobne na hypotéku. Treba skúsiť bývanie u rodičov. Respektíve podnájom, ale malý.
Lebo lepšie je predať dom vo vlastnej réžii (v spolupráci s bankou), ako čakať, kým banka uplatní svoje záložní právo. A úplne najhoršie je čakať na exekútora, to potom nebude plžoba 32 tisíc, ale podstatne vyššia.
Dav
01.11.13,05:36
Predaj dom Ty, aby Ti ho nepredali exekútori, vyrovnaj si dlhy a na bývanie si nájdi podnájom. Dôležité je zdravie a rodinná pohoda, zbytok sú len veci.
Peniaze od bývalého zamestnávateľa si vymáhaj, ale je možné, že vyhráš súd, zaplatíš súdne trovy, a aj tak si ich nebudeš vedieť vymôcť od neho.
Dáša_
01.11.13,06:54
moc rychlo sa odmajetni (prepís vsetko na niekoho v rodine), aby exekutor nemal co zobrat ! Na byvaleho zamestnavatela ktory dlhuje podaj trestne oznamenie.
hovorí ti niečo taký pojem ako odporovateľnosť právnych úkonov a trestný čin poškodzovanie veriteľa?

naviac, ak je na dome hypotéka, tak potom to ani prepísať nepôjde
sossk
01.11.13,07:04
@Dasa : dobry pravnik najde vhodne riesenie ... ved zakony maju vela zadnych dvierok !
buchač
01.11.13,07:07
@Dasa : dobry pravnik najde vhodne riesenie ... ved zakony maju vela zadnych dvierok !
....neblázni .................................................. ........
Emka Roman
01.11.13,07:15
dobrý den,mam problem a vy ste posledna šanca,som ženaty mam 9r dceru.1.2.2012 som prišiel o zamestnanie podla §63 odvtedy robim v jednej firme ale na dohodu.od byvaleho zamestnavatela som nedostal mzdu za 2,5 mesiaca a tak to začalo omeskali sa mi splatky,horko tažko som ich vyrovnal,využil som poistenei splatok,to fungovalo rok ale potm 1.1.2013 prišla o pracu aj manželka a to už bol začiqatok konca,našla si pracu asi 5mesiacov robila tiež na dohodu,v juni 2013 jej diagnostikovali vred na žaludku nador na obličke a cistu na vaječniku.cista je v pohode,prestala robit nakolko vred musel byt v klude a aby sa zahojil a aby mohla ist na operaciu s obličkou,9.9.2013 bola na operaqcii obličky,hyst,vyšetrenie potvrdilo zhubny nador,a dlhy medzi tym rastú a rastú a z jedneho prijmu to nedokažťem,vyška dlhov cca 32.000€ počet veritelov je 4 a spolu vlastnime rodinny dom v hodnote cca 35.000€ takže to je asi tak všetko dakujem za skoru odpoved

Ak dobre počítam :
ty nerobíš cca 10 mesiacov = max 7000
manželka cca 5 mesiacov = max 3000
spolu s drobnosťami cca pod 15000
a dlh 30000

ako to že máš 4 veriteľov

kto chystá druhého veriteľa = stráca rozum - - vtedy si mal rozmýšľať a nie teraz
sito
01.11.13,07:18
No, príroda vie byť krutá ...
bjuty smis
01.11.13,07:18
moc rychlo sa odmajetni (prepís vsetko na niekoho v rodine), aby exekutor nemal co zobrat ! Na byvaleho zamestnavatela ktory dlhuje podaj trestne oznamenie.
hovorí ti niečo taký pojem ako odporovateľnosť právnych úkonov a trestný čin poškodzovanie veriteľa?

naviac, ak je na dome hypotéka, tak potom to ani prepísať nepôjde

to bola teda rada....

aký trestný čin spácha, ked predá vlastný dom ??????
misoft
01.11.13,07:23
@Dasa : dobry pravnik najde vhodne riesenie ... ved zakony maju vela zadnych dvierok !
Navádzaš na tr. čin? Je rozdiel medzi predajom a vyplatením dlhov z financií získaných predajom a "odmajetnením" (prepisom majetku) - tu už sa predpokladá, že nechce zaplatiť!
Dáša_
01.11.13,07:26
moc rychlo sa odmajetni (prepís vsetko na niekoho v rodine), aby exekutor nemal co zobrat ! Na byvaleho zamestnavatela ktory dlhuje podaj trestne oznamenie.
hovorí ti niečo taký pojem ako odporovateľnosť právnych úkonov a trestný čin poškodzovanie veriteľa?

naviac, ak je na dome hypotéka, tak potom to ani prepísať nepôjde

to bola teda rada....

aký trestný čin spácha, ked predá vlastný dom ??????

ukrátenie veriteľa, lebo chce majetok schovať pred exe, teda pred veriteľmi
taiko
01.11.13,07:29
neviem, kto su ostatni veritelia, ale okamzite utekaj do banky a vysvetli im Tvoju situaciu. Banka vie pockat, vie dat splatkove kalendare, vie skonsolidovat dlhy. Ked pride banka za Tebou uz bude neskoro.
Vela zdravia prajem pani manzelke. Kolegovi diagnostikovali nador na oblicke v maji a uz je naspat v robote. Vred sa da vyliecit v pohode, o custach na vajecniku neviem, tak neviem nakolko je to zavazne.
Ak si z okolia BB mozno Ti budem vediet prenajat byt (za lacno, mozno len za energie) len sa musim zeny spytat ci suhlasi.
Pamataj, vsetko sa da vyriesit a zivot sa chorobou a dlhmi nekonci. Neviem, co sa Ti v hlave roji ale mysli na vsetkych okolo seba.
Dáša_
01.11.13,07:30
@Dasa : dobry pravnik najde vhodne riesenie ... ved zakony maju vela zadnych dvierok !


no ak si myslíš, že toto je jednoduché, tak to vyskúšaj.

Takéto právne úkony sú 3 roky dozadu napadnuteľné - t.j. bude sa skúmať, či v období 3 roky dozadu nahodou neurobil práve toto.

Naviac, ak je hypotéka, bez banky nepôjde absolutne nič, na dome má zrejme záložné právo. takže je zbytočné sa o tom baviť.
taiko
01.11.13,07:33
@Dasa : dobry pravnik najde vhodne riesenie ... ved zakony maju vela zadnych dvierok !


no ak si myslíš, že toto je jednoduché, tak to vyskúšaj.

Takéto právne úkony sú 3 roky dozadu napadnuteľné - t.j. bude sa skúmať, či v období 3 roky dozadu nahodou neurobil práve toto.

Naviac, ak je hypotéka, bez banky nepôjde absolutne nič, na dome má zrejme záložné právo. takže je zbytočné sa o tom baviť.
nehovoriac o tom, ze riesit svoje problemy na ukor inych nie je to prave orechove
buchač
01.11.13,07:56
Keď sa tak zamyslím nad týmto ...


vyška dlhov cca 32.000€ počet veritelov je 4 a spolu vlastnime rodinny dom v hodnote cca 35.000€ takže to je asi tak všetko dakujem za skoru odpoved
...
a dlhy medzi tym rastú a rastú


Naviac, ak je hypotéka, bez banky nepôjde absolutne nič, na dome má zrejme záložné právo. takže je zbytočné sa o tom baviť.
...v súvislosti s počtom veriteľov sa mi nejak nechce veriť , že ide iba o banku ...

Možno je banka jedným z veriteľov ( možno dve banky ) , ale bude tam aj niekto iný - nebankovka , súkromná osoba ...

Ten nárast dlhov banka alebo nebankovka rieši v podstate okamžite cez exekútora ...
220870
01.11.13,08:08
Podobný osud ćaká desiatky tisíc slovákov a milióny európanov .Takto funguje kapitalizmus.Ste len jednou z jeho obetí.
taiko
01.11.13,08:11
Podobný osud ćaká desiatky tisíc slovákov a milióny európanov .Takto funguje kapitalizmus.Ste len jednou z jeho obetí.
dovolim si nesuhlasit, Kapitalizmus nemoze za to, ze si ludia beru uver, na ktoreho splatky potrebuju dva platy. V kazdom pripade, je to uz teraz jedno, teraz musia riesit co s tym. A vyriesit sa to da
korela
01.11.13,10:52
Podobný osud ćaká desiatky tisíc slovákov a milióny európanov .Takto funguje kapitalizmus.Ste len jednou z jeho obetí.
dovolim si nesuhlasit, Kapitalizmus nemoze za to, ze si ludia beru uver, na ktoreho splatky potrebuju dva platy. V kazdom pripade, je to uz teraz jedno, teraz musia riesit co s tym. A vyriesit sa to da
Trochu zaoponujem.
Buď som si zle zadanie témy prečítala, ale podľa mňa nikde nepíše, že by mal na dom hypotéku. Dlhy môže mať aj z kreditiek, museli z niečoho žiť. Aj lekári asi niečo stáli, doprava a tak. Rok predtým mali znížené príjmy.
Podľa všetkého nevlastní vilu ako hrom, keď uvádza hodnotu 35 000 eur.
Odporúčate mu ho prenajímať, ale pritom nikto netuší, v ktorej oblasti býva, a či by mal niekto o prenajímanie vôbec záujem.
Polovica štátu má poprepisované majetky kde sa len dá, sú pred právom nepostihnuteľní, ako by to bola novinka.
Ak si prenajme byt, bude mať ešte väčšie náklady na bývanie ako teraz.
Predať dom, to sa má ocitnúť na ulici?
Najlepší príspevok napísal doteraz 220870, je to presne tak.
Nechce utekať pred veriteľmi, doplatí ak bude môcť, mať malé dieťa, a chorú manželku..., ako sa bude žena liečiť za daných podmienok?
A aj keď prepísať, je veľmi otázne na koho, aby nedopadol ešte horšie. To by už musel byť ČČČlovek mininimálne s tromi obrovskými Č.
Dobrý právnik môže pomôcť.
Karol, nebudeš mi môcť odpísať na moju súkromnú správu, až po tvojich asi 5 príspevkoch (prečítaj si etiketu porady), tak umelo nahoď hoci i recepty, ak by si sa ma chcel ešte niečo spýtať.
Vždy sa dá nájsť východisko z každej situácie.
taiko
01.11.13,12:46
Podobný osud ćaká desiatky tisíc slovákov a milióny európanov .Takto funguje kapitalizmus.Ste len jednou z jeho obetí.
dovolim si nesuhlasit, Kapitalizmus nemoze za to, ze si ludia beru uver, na ktoreho splatky potrebuju dva platy. V kazdom pripade, je to uz teraz jedno, teraz musia riesit co s tym. A vyriesit sa to da
Trochu zaoponujem.
Buď som si zle zadanie témy prečítala, ale podľa mňa nikde nepíše, že by mal na dom hypotéku. Dlhy môže mať aj z kreditiek, museli z niečoho žiť. Aj lekári asi niečo stáli, doprava a tak. Rok predtým mali znížené príjmy.
Podľa všetkého nevlastní vilu ako hrom, keď uvádza hodnotu 35 000 eur.
Odporúčate mu ho prenajímať, ale pritom nikto netuší, v ktorej oblasti býva, a či by mal niekto o prenajímanie vôbec záujem.
Polovica štátu má poprepisované majetky kde sa len dá, sú pred právom nepostihnuteľní, ako by to bola novinka.
Ak si prenajme byt, bude mať ešte väčšie náklady na bývanie ako teraz.
Predať dom, to sa má ocitnúť na ulici?
Najlepší príspevok napísal doteraz 220870, je to presne tak.
Nechce utekať pred veriteľmi, doplatí ak bude môcť, mať malé dieťa, a chorú manželku..., ako sa bude žena liečiť za daných podmienok?
A aj keď prepísať, je veľmi otázne na koho, aby nedopadol ešte horšie. To by už musel byť ČČČlovek mininimálne s tromi obrovskými Č.
Dobrý právnik môže pomôcť.
Nebudeš mi môcť odpísať na moju súkromnú správu, až po tvojich asi 5 príspevkoch (prečítaj si etiketu porady), tak umelo nahoď hoci i recepty, ak by si sa ma chcel ešte niečo spýtať.
Vždy sa dá nájsť východisko z každej situácie.
Nuz veru pravdu mas, Karol nepisal, ze by mal hypoteku. Nepisal aka je struktura dlhov. Ja som to myslel vo vseobecnosti ako reakciu na prispevok o obetiach kapitalizmu. Uznavam mohlo to vyzniet nedobre a hlavne to nie je k teme zadavatela. Mea culpa
korela
01.11.13,15:25
Podobný osud ćaká desiatky tisíc slovákov a milióny európanov .Takto funguje kapitalizmus.Ste len jednou z jeho obetí.
dovolim si nesuhlasit, Kapitalizmus nemoze za to, ze si ludia beru uver, na ktoreho splatky potrebuju dva platy. V kazdom pripade, je to uz teraz jedno, teraz musia riesit co s tym. A vyriesit sa to da
Trochu zaoponujem.
Buď som si zle zadanie témy prečítala, ale podľa mňa nikde nepíše, že by mal na dom hypotéku. Dlhy môže mať aj z kreditiek, museli z niečoho žiť. Aj lekári asi niečo stáli, doprava a tak. Rok predtým mali znížené príjmy.
Podľa všetkého nevlastní vilu ako hrom, keď uvádza hodnotu 35 000 eur.
Odporúčate mu ho prenajímať, ale pritom nikto netuší, v ktorej oblasti býva, a či by mal niekto o prenajímanie vôbec záujem.
Polovica štátu má poprepisované majetky kde sa len dá, sú pred právom nepostihnuteľní, ako by to bola novinka.
Ak si prenajme byt, bude mať ešte väčšie náklady na bývanie ako teraz.
Predať dom, to sa má ocitnúť na ulici?
Najlepší príspevok napísal doteraz 220870, je to presne tak.
Nechce utekať pred veriteľmi, doplatí ak bude môcť, mať malé dieťa, a chorú manželku..., ako sa bude žena liečiť za daných podmienok?
A aj keď prepísať, je veľmi otázne na koho, aby nedopadol ešte horšie. To by už musel byť ČČČlovek mininimálne s tromi obrovskými Č.
Dobrý právnik môže pomôcť.
Nebudeš mi môcť odpísať na moju súkromnú správu, až po tvojich asi 5 príspevkoch (prečítaj si etiketu porady), tak umelo nahoď hoci i recepty, ak by si sa ma chcel ešte niečo spýtať.
Vždy sa dá nájsť východisko z každej situácie.
Nuz veru pravdu mas, Karol nepisal, ze by mal hypoteku. Nepisal aka je struktura dlhov. Ja som to myslel vo vseobecnosti ako reakciu na prispevok o obetiach kapitalizmu. Uznavam mohlo to vyzniet nedobre a hlavne to nie je k teme zadavatela. Mea culpa

Taiko, veď sa neospravedlňuj.
Zabehnutý kapitalizmus aj s jeho demokraciou je snáď trochu na inej úrovni. Teda tiež ako kde.
Kapitalizmus nie, ale nastavenie podmienok, práva a morálky. Morálky aj tých ľudí zo zahraničia, ktorí akože dávajú spásu tomuto štátu vo forme pracovných miest. Ľudí, ktorí okamžite po revolúcii prichádzali sem iba so zámerom, aby poskupovali čo sa dalo.
Stalo by sa v NL, že človek pol roka nedostane výplatu? A štát a ani nikto mu nepomôže?
Že človeku nezostane na holé živobytie?
A tu vyplácame ľudí za prácu, aby si sami po sebe poupratovali zo štátnych peňazí?
To teda bačujeme, len čo je pravda.
korela
01.11.13,15:26
Existuje v tomto štáte osobný bankrot?
avalik
01.11.13,16:15
Existuje v tomto štáte osobný bankrot?

prečo vykrikuješ? hore je vyhľadávač, vyhodí ti x tém
misoft
01.11.13,16:21
Existuje v tomto štáte osobný bankrot?
Hádam ako skúsený poraďák by si mala poznať http://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html :


Slušnosť, čestnosť a priateľský prístup

Nekomentujem úmysly, pohnútky, profil a osobu zadávateľa. V prípade že užívateľ porušuje etiketu Porady a dobré mravy, hlasovaním posúvam takéto príspevky smerom dolu ako nevhodné, prípadne nahlásim príspevok moderátorom Porady.
Nevykrikujem - za vykrikovanie sa často považuje písanie veľkým písmom či iné zvýrazňovanie textu. Zvýrazňovanie a formátovanie textu sa používa len ak ide o zdôraznenie odborných informácií, nie vo voľnej diskusii, alebo pri zviditeľňovaní svojich názorov.
Nevystupujem na Porade pod viacerými užívateľskými kontami, prostredníctvom ktorých si v diskusii vytváram názorovú váhu.
buchač
01.11.13,16:26
Existuje v tomto štáte osobný bankrot?
Hádam ako skúsený poraďák by si mala poznať http://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html :


Slušnosť, čestnosť a priateľský prístup

Nekomentujem úmysly, pohnútky, profil a osobu zadávateľa. V prípade že užívateľ porušuje etiketu Porady a dobré mravy, hlasovaním posúvam takéto príspevky smerom dolu ako nevhodné, prípadne nahlásim príspevok moderátorom Porady.
Nevykrikujem - za vykrikovanie sa často považuje písanie veľkým písmom či iné zvýrazňovanie textu. Zvýrazňovanie a formátovanie textu sa používa len ak ide o zdôraznenie odborných informácií, nie vo voľnej diskusii, alebo pri zviditeľňovaní svojich názorov.
Nevystupujem na Porade pod viacerými užívateľskými kontami, prostredníctvom ktorých si v diskusii vytváram názorovú váhu.

Dušan neblbni ...........

Henten , Korelin , zvýraznený text som ja osobne pochopil ako také nakopnutie k určitému riešeniu ...

Neverím totiž , že by tam bol iný zámysel ........či sa mýlim ???
misoft
01.11.13,16:36
Dušan neblbni ...........

Henten , Korelin , zvýraznený text som ja osobne pochopil ako také nakopnutie k určitému riešeniu ...

Neverím totiž , že by tam bol iný zámysel ........či sa mýlim ???
Veď dúfam - bo ináč - kočka je celkom normál..... :D:D
Dáša_
01.11.13,17:38
Existuje v tomto štáte osobný bankrot?


no, osobný bankrot je jeden obrovský problém. Budem konkrétna - veriteľ nemá povinnosť prihlásiť do konkurzu svoju pohľadávku.

Prebieha to asi takto - dlžník podá návrh na konkurz. Ak sú manželia, majú majetok aj dlhy spoločné, ideálne je podať návrh obom súčasne.

Ak majetok dlžníka postačuje aspoň na úhradu nákladov konkurzu a dlžník ja naozaj v úpadku, súd vyhlási konkurz a ustanoví správcu. Ten spíše majetok, a za súčinnosti veriteľov majetok speňaží, t.j. predá. To čo sa útŕži (výťažok) sa rozdelí medzi prihlásených veriteľov. Samozrejme je veľká pravdepodobnosť, že pohľadávky sa neuspokoja v plnej výške.
Ak dlžník pred koncom konkurz nepožiada o oddĺženie, okamžite po skončení konkurzu môžu veritelia vymáhať neuspokojenú časť svojho dlhu exekúciou. Majú v rukách exekučný titul=konečný zoznam pohľadávok uložený správcom na súde.

Ak požiada o oddĺženie a súd mu ho povolí, nastupuje 3 ročná skúšobná doba. Počas nej odovzdáva 70% svojich všetkých príjmov správcovi na uspokojenie veriteľov. Ak toto naozaj robí počas 3 rokov, na konci súd rozhodne o jeho oddĺžení - dlžoba bude existovať ale právne bude nevymáhateľná.

Problémom je, čo s pohľadávkami, ktoré v konkurze neboli prihlásené a neuplynula premlčacia doba. Aj súdy si to vysvetľujú rôzne.
korela
01.11.13,20:24
Existuje v tomto štáte osobný bankrot?
Hádam ako skúsený poraďák by si mala poznať http://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html :


Slušnosť, čestnosť a priateľský prístup

Nekomentujem úmysly, pohnútky, profil a osobu zadávateľa. V prípade že užívateľ porušuje etiketu Porady a dobré mravy, hlasovaním posúvam takéto príspevky smerom dolu ako nevhodné, prípadne nahlásim príspevok moderátorom Porady.
Nevykrikujem - za vykrikovanie sa často považuje písanie veľkým písmom či iné zvýrazňovanie textu. Zvýrazňovanie a formátovanie textu sa používa len ak ide o zdôraznenie odborných informácií, nie vo voľnej diskusii, alebo pri zviditeľňovaní svojich názorov.
Nevystupujem na Porade pod viacerými užívateľskými kontami, prostredníctvom ktorých si v diskusii vytváram názorovú váhu.

Dušan neblbni ...........

Henten , Korelin , zvýraznený text som ja osobne pochopil ako také nakopnutie k určitému riešeniu ...

Neverím totiž , že by tam bol iný zámysel ........či sa mýlim ???
Je to tak, ďakujem za pochopenie.
Padali tu totiž samé dedukcie, nikto sa nespýtal zadávateľa na doplňujúce info k prípadu.
V tejto situácii sa môže nečakane a nie vlastnou vinou ocitnúť prakticky ktokoľvek.
Tak som si dovolila zvýrazniť, aby sa prešlo k veci. To je všetko.
taiko
01.11.13,22:23
hmmm, karol sa nejak neozyva .... . pevne verim, ze kasa sa nebude jest taka horuca ako sa varila ...
Dáša_
02.11.13,06:23
hmmm, karol sa nejak neozyva .... . pevne verim, ze kasa sa nebude jest taka horuca ako sa varila ...


hmm, veľa ľudí sa skôr správa ako malé deti, ktoré veria, že keď zatvoria oči, tak vec proste neexistuje. Veľa ľudí si nechce priznať, ako to v skutočnosti je a čo treba robiť. Je to smutné. A verte, hovoria za mňa skúsenosti z praxe ...
kopretinka
02.11.13,12:06
dobrý den,mam problem a vy ste posledna šanca,som ženaty mam 9r dceru.1.2.2012 som prišiel o zamestnanie podla §63 odvtedy robim v jednej firme ale na dohodu.od byvaleho zamestnavatela som nedostal mzdu za 2,5 mesiaca a tak to začalo omeskali sa mi splatky,horko tažko som ich vyrovnal,využil som poistenei splatok,to fungovalo rok ale potm 1.1.2013 prišla o pracu aj manželka a to už bol začiqatok konca,našla si pracu asi 5mesiacov robila tiež na dohodu,v juni 2013 jej diagnostikovali vred na žaludku nador na obličke a cistu na vaječniku.cista je v pohode,prestala robit nakolko vred musel byt v klude a aby sa zahojil a aby mohla ist na operaciu s obličkou,9.9.2013 bola na operaqcii obličky,hyst,vyšetrenie potvrdilo zhubny nador,a dlhy medzi tym rastú a rastú a z jedneho prijmu to nedokažťem,vyška dlhov cca 32.000€ počet veritelov je 4 a spolu vlastnime rodinny dom v hodnote cca 35.000€ takže to je asi tak všetko dakujem za skoru odpoved
a tvoja otázka je .......?
misoft
02.11.13,16:14
Budem hádať: jeho otázka bude: Ako von z konopí?
kopretinka
02.11.13,16:24
ale o odpoveď nejako záujem nemá,keď nereaguje......
erik555
02.11.13,16:27
Budem hádať: jeho otázka bude: Ako von z konopí?
Macetou sa vysekas :D
misoft
02.11.13,16:32
Budem hádať: jeho otázka bude: Ako von z konopí?
Macetou sa vysekas :D
:D - ja nie - skôr on.
marjankaj
02.11.13,16:44
No keby on mal tak vaše problémy, tak by tu sedel furt. A možno by vám aj duchaplne odpovedal.:eek:
kopretinka
03.11.13,13:11
No keby on mal tak vaše problémy, tak by tu sedel furt. A možno by vám aj duchaplne odpovedal.:eek:
hodil sem svoj príspevok a viac neprišiel,ak by mal záujem,za 3 dni si mohol urobiť čas na 1 minútu
Indeed
03.11.13,13:16
Možno budem mimo témy, ale ja dodržujem zásadu

zadlžiť sa max. do výšky 2 mesačných platov

neviem ako tato moja rada pomože zadavateľovi témy,
ale pre všetkých čo čitaju tuto tému, to može byť vynikajuca rada
marjankaj
03.11.13,13:27
No keby on mal tak vaše problémy, tak by tu sedel furt. A možno by vám aj duchaplne odpovedal.:eek:
hodil sem svoj príspevok a viac neprišiel,ak by mal záujem,za 3 dni si mohol urobiť čas na 1 minútu

Myslím, že má dosť svojich starostí. Zase tých rád toľko nedostal. Predať dom? No niečo to rieši. Ale má 9 ročnú dcéru, chorú manželku. To má s nimi ísť bývať do stanu? Teraz keď ide zima?
Prečítali ste si názov témy? Možno mu už nechýba nič.:eek:
willma
03.11.13,13:29
[QUOTE="kopretinka"][QUOTE="marjankaj"] Možno mu už nechýba nič.:eek: nemaľuj čerta na stenu -
kopretinka
03.11.13,15:24
No keby on mal tak vaše problémy, tak by tu sedel furt. A možno by vám aj duchaplne odpovedal.:eek:
hodil sem svoj príspevok a viac neprišiel,ak by mal záujem,za 3 dni si mohol urobiť čas na 1 minútu

Myslím, že má dosť svojich starostí. Zase tých rád toľko nedostal. Predať dom? No niečo to rieši. Ale má 9 ročnú dcéru, chorú manželku. To má s nimi ísť bývať do stanu? Teraz keď ide zima?
Prečítali ste si názov témy? Možno mu už nechýba nič.:eek:
keby si mal každý hodiť mašľu,čo má finančné a zdravotné problémy,tak tu na Slovensku žijú už len boháči....ja by som musela končiť so životom minimálne raz za mesiac.....on nie je jediný s existenčnými problémami