Andrej Tancs
01.11.13,12:21
Chcem sa spytat ci strank ako goldenbets.sk, surebets.sk apod. su legalne nakolko pri platbe za ich sluzby nevdavaju ziadne potvrdenie o platbe. Je takyto druh podnikanie vobec na SK legalny z pravneho hladiska?
Dakujem za fundovanu odpoved.
buchač
01.11.13,12:07
Legálnosť športového tipovania

Legálnosť športového tipovania sa mení od krajiny ku krajine. Na Slovensku je prevádzkovanie hazardných hier povolené spoločnostiam vlastniacim licenciu v SR. Tipovať môžu len osoby staršie ako 18 rokov. Slovákom však cez internet ponúka tipovanie a rôzne bonusy niekoľko spoločností. Niektoré aj v slovenskom jazyku napr: Bwin alebo Expekt. Napríklad spoločnosť Bwin si na Slovensku robí silnú reklamu najmä na internete. Slovenskej strane sa to však nepáči, pretože tieto spoločnosti majú licenciu len v EU a nie na Slovensku a tak neprispievajú štátu na daniach zo zisku. V slovenských médiach vyšli informácie, že toto tipovanie je nelegálne a stávkové kancelárie si na Slovensku nemôžu robiť reklamu. Tieto správy však nemusia byť pravdivé. Rovnako nemusia byť pravdivé rôzne vyjadrenia zahraničných spoločností, ktoré sa odvolávajú na Európsku legislatívu. Tipos už podal podnet na prešetrenie podnikania týchto spoločností na Slovenskom trhu. Situácia v Čechách je ešte napätejšia.

http://sk.wikipedia.org/wiki/Tipovanie_športových_výsledkov
Andrej Tancs
01.11.13,17:05
jo dik, to je tiez zaujimava info ale nie je to odpoved presne na to co som sa pytal.. ide o skupinu napr. na FB, kde ja poskytnem za napr. 20eur balik desiatich tipov rozoslanych platiacim na emaily pocas desiatich dni (kazdy den jeden) s tym ze ukazujem aku som mal doteraz uspesnost v predoslych tipoch ale ci tie tipy realne aj vyjdu alebo nie samozrejme nemozem garantovat.. je toto na SVK legalne? dik
buchač
01.11.13,17:15
marjankaj
01.11.13,17:50
A čia je to chyba, že ti nedajú potvrdenie o platbe?
Máš s nimi uzatvorenú zmluvu?
Pýtaš si bločky aj za pivo v krčme?
Nechávaš bločky v potravinách?
Bonzni ich na daňovom úrade.
Andrej Tancs
03.11.13,14:55
o com krutis hlupacik? :)))
Andrej Tancs
03.11.13,14:58
ani nejde o tipovanie, ty platis za to ze ti oni posielaju navrhy na to co by si mal tipnut, ze co podla nich vyjde.. ide mi o legalnost celej veci na SK..
marjankaj
03.11.13,15:04
Hlupáčik si ty, keď nevieš komu a za čo dávaš svoje peniaze.:---
marjankaj
03.11.13,15:08
Veď daj podnet na daňový úrad. Ten to preverí a vyvodí dôsledky.
Alebo ťa oklamali?
Tak daj na nich trestné oznámenie.
Keď si taký múdry.:cool:
Andrej Tancs
04.11.13,10:25
o akej mudrosti hovoris? o co ti ide nechapem ta stale :)) chcem vediet ci je to cele legalne... ak nie tak to treba riesit
marjankaj
04.11.13,10:58
A prečo by to nemalo byť legálne? Ak to dotyčný zdaňuje, tak je to v poriadku.