eliska21
01.11.13,21:12
Dobry den chcela by som sa informovat pracovala som v zahranici v auguste som dostala vypoved ...zdrziavam sa v zahranici a hladam si pracu ale nebola som na slovensku sa nahlasit v zdravotnej poistovni co ma teraz caka...je mi jasne ze od augusta si zaplatim tych 55 eur ako dobrovolne nezamestnana ale budem platit aj nejaku pokutu alebo ako teraz s tym pochodim
veronikasad
01.11.13,20:16
Zmenu platitela poistného je potrebné ZP nahlásiť do 8 kal. dní. V zákone o ZP sú uvedené sankcie za nedodržanie tejto lehoty, zatial som sa však nestretla s tým, že by ich ZP udelila. Namiesto pokuty však očakávaj penále za neskorú úhradu preddavkov na zdr.poistenie samoplatitela.
eliska21
01.11.13,20:18
a nevies mi povedat kolko asi budem platit teraz penale?
veronika557
14.11.13,08:53
Dobry den,ja mam ten isty problem,pred odchodom do zahraničia som sa nebola nikde nahlasit,v zahraniči som nebola pracovne,pred 3 dnami som prišla a teraz neviem čo mam robit,som si vedoma že na zdravotnej mam dlh ktory musim vyplatit,chcem vediet či sa možem ist evidovat na urad prace a ake mi treba tlačivo zo zdravotnej poistovni.Za rychlu odpoved vam dakujem
arizona
14.11.13,09:21
Na urad prace sa mozes nahlasit,pytaj si doklad od kedy si evidovana. Ten prinesies na ZP.
V ZP si daj vycislit dlh,aby si ho mohla uhradit cim skor,aby dlzobu nepostupili "dalej", co by ta vyslo ovela drahsie. Mozes uhradit hned v pokladni ZP,alebo sekom.
veronika557
14.11.13,10:21
Dakujem pekne,ak na urad prinesiem moju vypoved z prace tak sa ma určite budu pytat že kde som bola do teraz,nebuduodomna nahodou vyžadovat niejake tlačivo zo zdravotnej poistovny.
arizona
14.11.13,11:38
Dakujem pekne,ak na urad prinesiem moju vypoved z prace tak sa ma určite budu pytat že kde som bola do teraz,nebuduodomna nahodou vyžadovat niejake tlačivo zo zdravotnej poistovny.
Uradu prace je jedno, ci mas,alebo nemas zaplatenu ZP v case, ked si nebola u nich evidovana.To je tvoja zalezitost.
veronika557
14.11.13,11:55
Dakujem pekne za radu,velmi ste mi pomohly.:)
veronikasad
14.11.13,12:01
Dakujem pekne,ak na urad prinesiem moju vypoved z prace tak sa ma určite budu pytat že kde som bola do teraz,nebuduodomna nahodou vyžadovat niejake tlačivo zo zdravotnej poistovny.
Úrad práce bude od teba pýtať zápočtový list. Rozhodnutie UP o zaradení do evidencie (kopiu) potom odnesieš do ZP a vysporiadaš si chýbajúce obdobie ako samoplatitel.