1974
02.11.13,06:21
Ako zamestnanec rozpočtovej organizácie mám ako zložku mesačnej mzdy aj osobné hodnotenie, ktoré mi bolo za 16 ročné obdobie práce na tej istej pozícii POSTUPNE zvyšované ne terajšiu úroveň ( cca 100,-€ mes. ) . Nakoľko za toto obdobie som nemal v zamestnaní žiadne vážne problémy ma zaráža prístup zamestnávateľa, keď mi oznámil, že moje ohodnotenie je oproti iným kolegom na porovnateľnej pozícii, (síce v zamestnaneckom pomere o polovicu kratšom) vysoké a od 1.1.2014 mi toto ohodnotenie upraví smerom nadol o – 50,-€ . Je takéto rozhodnutie možné a opodstatnené.? ? ? Je možné sa proti takémuto rozhodnutiu brániť.? ? ?
Považujem to za trest a nie odmenu za dlhoročnú prácu.
Diana D
17.11.13,10:56
Dobry deň,

predpokladam, že ste v statnozamestnaneckom pomere podla zakona c. 400/2009 Z. z. alebo v pracovnom pomere ako zamestnanec, vykonavajuci prace vo verejnom zaujme, odmenovanym podla zakona c. 553/2003 Z. z.
Podla zakona c. 400/2009 Z. z. osobny priplatok mozno zvýšiť, znížiť alebo odňať na základe úrovne kvality plnenia služobných úloh alebo pri zmene štátnozamestnaneckého pomeru.
Zamestnancovi odmenovanemu podla zakona c. 553/2003 Z. z. na ocenenie mimoriadnych osobných schopností, dosahovaných pracovných výsledkov alebo za vykonávanie práce nad rámec pracovných povinností možno priznať osobný príplatok. O priznaní osobného príplatku, jeho zvýšení, znížení alebo odobratí rozhoduje zamestnávateľ na základe písomného návrhu príslušného vedúceho zamestnanca.
Odovodnit znizenie osobneho priplatku skutocnostou, ze je v porovnani s kolegami vysoke, je jednoznacne porusenim jedneho i druheho pravneho predpisu.
Kedze doslo k poruseniu zakona a sucasne k poruseniu Vasich prav a Vas zamestnavatel je evidentne organom verejnej spravy, odporucam podat staznost podla zakona c. 9/2010 Z. z.

S pozdravom

D.