eLVe
02.11.13,11:21
mam pripojenie na internet cez adsl linku, do routera vigor 2700. z neho dvoma kablami do dvoch pocitacov - pc1 a pc2 - kazdy je v inej miestnosti. okrem toho este antenka na wi-fi, cez ktoru sa pripajam napriklad o poschodie vyssie notebookom - to je treti pocitac. v miestnosti, kde je kablom pripojeny pc2 je ale wi-fi signal slabsi a nespolahlivy. teraz som dostal za predlzenie zmluvy dalsi router - d-link DSL-2641R WIRELESS N150 ADSL2+ MODEM ROUTER. umiestnil som ho ku pc-2, z pc2 som vytiahol kabel a zasunul ho do d-link, z neho druhy kabel naspat do pc2. nainstaloval a zapol. v druhej miestnosti je teraz wifi signal perfektny a kablovy signal v pc2 tiez.
problem je v tom, ze na pc1 sa vtedy neda pripojit na web :-) ked vypnem d-link router, vsetko chodi tak, ako chodilo povodne ked tam nebol ziadny (teda okrem pc2, ten nema pripojenie. tusim, ze riesenie je jednoduche, len ho neviem objavit. :-) niekde prepisat nejaku adresu, a kde, aku? vie niekto poradit? dakujem. (vedecke disputy a komentare klasickeho typu neprosim, som obycajny uzivatel, nie sietovy guru, ani sa na neho nechcem hrat, ani nemam zaujem o hlboke analyzy - proste to len spojazdnit a zamknut nastavenie)
mecky
02.11.13,12:57
na dlinku treba :
nastavit inu LAN adresu,teda napr 192.168.1.250, momentalne je asi rovnaka ako a vigore (192.168.1.1) a to nemoze byt
vypnut DHCP server
to by na fungovanie netu malo stacit, potom pre vylepsenie mozes nastavit na wifi rovnake sifrovanie, heslo a ssid ako ma vigor (len iny vysielaci kanal), potom by sa mali pripojene zariadenia samy prepinat z jedneho routru na druhy, podla toho z ktoreho prijmaju lepsi signal
eLVe
03.11.13,11:36
vdaka.
pistik71
07.11.13,12:53
A co tak nieco jednoduchsie: Vigor 2700 ma odnimatelnu antenu, takze kupit nejaky vatsiu internu antenu a problem je vyrieseny.
Lebo ten D-Link ti asi dali za trest, je to poriadny smejd s malou priepustnostou cez wifi. A pre 3 pocitace mat taku routrovu strukturu je blbost. To uz by som razdej zvolil nejaky wifi opakovac do elektrickej zasuvky.
mecky
07.11.13,14:23
vymena anteny nemusi nic riesit, hlavne ked sa kupi nejaka super ziskova cinska za par eur, je tam slusna sanca ze bude horsia ako ta original od vigoru

preco by mala byt takato struktura blbost? v takomto zapojeny sa dlink sprava ako switch+wifiAP, z pohladu siete je to to iste ako switch+wifi na vigore
pistik71
08.11.13,08:25
Vsak ja nepisem ze ma kupit nejaky smejd. Ja som k tomuto Vigoru u jedneho zakaznika pouzil antenu TP-LINK TL-ANT2408C + este 3m predlzovacku (je tam utlm) aby sa optimalne umiestnila antena a ma dobry signal v celej firme (rodinny dom).

A s tym D-Linkom som pisal hlavne preto, ze ma mizernu priepustnost cez wifi. Ak bude nieco tahat z lokalnej siete, tak to pojde slimacim tempom. Mam to u jedneho zakaznika (ze vraj mu to staci), ale ked tlaci cez wifi, tak moze ist na kavu. A minimalne 1x za 2 tyzdne ho treba resetovat (vypnut a zapnut).
A co sa tyka struktury - to uz aka efektivita? 3 pocitace a 2 sietove zariadenia (routery, aj ked jeden v ulohe AP)? Uz len ak by sme chceli setrit elektrinou....

A este ma napadlo, u Vigorov trochu zlepsilo dosah aj manualne prestavenie kanala, hlavne v zarusenych oblastich.
mecky
08.11.13,13:41
cena samotneho TL-ANT2408C je asi rok prevadzky toho dlinku, a nikde nemas zarucene ze takato antena vobec pomoze, dalsia vec je ze TL-ANT2408C ma vertikalny vyzarovaci uhol 15°, na poschodi v oblasti nad antenou sa signal este zhorsi

tychto dlinkov som mal v ruke asi 3 kusy a vsetky fungovali bez problemov, rychlost normalna, pokrytie tiez, ze vies o jednom chybnom kuse, alebo tam je nejaky iny problem este neznamena ze su vsetky na nic

pytajuci sa ma 2 routre doma, kable natahane, nemusi nic kupovat ani vymyslat, a dostane z toho lepsie a stabilnejsie pokrytie