delfons
02.11.13,12:20
Dobrý deň, prosim Vás o radu pretože neviem vôbec ako nato. Otváram Bar a chcem sa opýtať ako viesť evidenciu alkoholu ( alkoholové karty ) pretože som to nikdy nerobil ani nevidel tak neviem ani či je nato aj nejaká presná tabulka alebo stačí len všetko zapisovať do nejakého zošitu, prosím ak by mi to niekto všetko vysvetlil budem velmi rád , aj čo tam mám zapisovať, čo to má obsahovať. Ďakujem za každú jednu radu a prajem pekný deň.
lujza.j
02.11.13,18:06
tictac7
02.11.13,18:54
...sorry, ale nerozumiem Tvojmu zadaniu .... ešte koncom augusta si robiehal bar - tak prečo klameš, že ho otváraš teraz? Zapisuj si na rys veľkosti A3, prípadne na 10 listový zošit tejto veľkosti - všetko ostatné bude fakt zlé....
lujza.j
02.11.13,18:56
tiež som kuk na príspevky...zase jeden od fachu....potom tak vyzerá...
tictac7
02.11.13,19:08
...no veď toto.... poslednú dobu tu fakt divné individuá dávajú otázky... a ešte neužitočné rozdávajú...
za divné indivídium nepokladám niekoho, kto fakt potrebuje odbornú pomoc a teda svoju otázku položí zrozumiteľne, netreba z neho ťahať fakty ako z chlapatej deky - teda nezahmlieva..... a takých je fakt málo - keď z nich začne drankať nejaké odpovede, zistíš, že nie všetko čierne je čierne, alebo sa už nikdy viac neozve....viď príklad
http://www.porada.sk/t227061-koniec-zivota.html
...a serie na nás....
...a ešte mám jednu pripomienku... v poslednej dobe som si všimla, že nejaká MarianaB. upravuje rôzne príspevky - neviem, čo je MarianaB. zač, ani ma to nezaujíma, ale asi má nejaké práva admina - bolo by preto vhodné, aby láskavo napísala, prečo do nejakej témy vstúpila - čo v nej upravila....ja osobne som nejako nezaregistrovala nejakú zmenu už v dosť veľa príspevkoch - jediná zmena - upravila MarianaB. - a som na to kukala jak puk.
Excise Duty
02.11.13,20:11
Čítal si vôbec niekedy ustanovenie § 54 ods. 19 zákona č. 530/2011 Z. z. Máš tam jasne napísané, čo musí evidencia obsahovať. Zákon neukladá, ako má vyzerať. Každý nadáva na byrokraciu ale súčasne očakáva, že mu niekto predostrie nejaké tlačivo, navrhni si ho sám tak, aby obsahovalo to, čo vyžaduje zákon. Prípadne sa skontaktuj s colným úradom.
lujza.j
02.11.13,20:13
otázky?hmmm...jednovetové ako píšeš bez ďalšieho textu...novoregistrovaní....väčšinou jednoduché typu nechce sa mi hladať...tu to niekto vyhladá...hentú tému som moc nesledovala....ale zadanie som čítala....."super" sú tí čo dostanú odpoved a všetko zmažú...ale čo už chceli to tu vynoviť tak je to vynovené...ale či do +-su.....to je otázne.....
marjankaj
02.11.13,20:25
Tictac7. Nerozumiem tvojej poznámke. Prečo si mi potom dala užitočné v tom linku? Kto na vás serie? ten ktorý má úplne iné starosti, ako sedieť pri PC? Možno považuje za dôležitejšie navštíviť hroby svojich blízkych.
delfons
02.11.13,23:05
Nemam preco klamat nakolko som sa chystal rozbehnut bar v auguste som kupil zabehnuty podnik ktory som zacal prerabat podla mojich predstav a viac ako dva mesiace mi trvalo schvalenie hygieny, zapojenie hracich automatov a vsetky papiere ktore sa okolo toho vybavovali. Najviac ma zdrzala hygiena na ktoru som ozaj dlho cakal a preto otvaram az teras po viac ako dvoch mesiacoch ale dobra vsimavost :) . Nemal som sajnu otom ako sa vedie taka evidencia ale pojdem sa opytat do inych podnikov a aj na colny urad a spravim to podla toho. Dakujem za rady a ospravedlnujem sa za pravopis ale pisem s mobilu. Pekny vecer prajem.
asd007
15.12.13,08:21
čo sa tu znervózňuješ??!! byrokraciu robia takí ľudia ako ty !! ,, treba si prečítať v zákone" bla bla bla ...čo sem nechcú dať tlačivá, aby sa kupovali drahé programy...ja jej predostriem tlačivo..nech sa páči :) http://www.megafileupload.com/en/file/478911/Evidencia-liehu-doc.html ( tam dole na stránke sa odrátávajú minúty, treba počkať a potom kliknúť na download :) )
asd007
15.12.13,08:22
http://www.megafileupload.com/en/file/478911/Evidencia-liehu-doc.html tam dole si treba počkať na sekundy a kliknúť iba na download :)
kn-alka
15.12.13,10:11
... a načo vlastne reagujete na viac ako mesiac starý príspevok? :D