Noguluxo
03.11.13,01:52
Prajem pekny den,
hladal som na Googli ako najlepsie som len vedel, ale vsetky diskusie k danej teme su minimalne 2 roky stare. Za tu dobu sa mohli pomery v ramci uctovnych programov dost zmenit a rad by som sa dozvedel, aktualne, ktory zo stvorice MRP, Moneys3/s4, Alfa a Pohoda by ste odporucili a preco.
Bolo by dobre este povedat, ze som nikdy so ziadnym uctovnym programom nerobil. Chcem hlavne ziskat nejake referencie alebo skusenosti od ludi, ktori sa v tom vyznaju, aby som nesliapol vedla. Ide o vlastne o to, ze mame rodinnu firmu, kde sa pouziva zastaraly uctovny software. Firma napreduje, na vsetko je malo casu a tato otazka sa neriesi. Kedze som student a mam vela volneho casu, chcem aspon nejako pomoct. Uvedomujem si, ze v programe nebudem pracovat ja a kazdemu vyhovuje nieco ine. Preto som aj nainstaloval skusobne verzie uctovnych programov do pocitaca vo firme, aby si to prislusna osoba vyskusala. Chcem vsak vediet, aspon teoreticky na zaklade Vasich skusenosti, ci si vyberie dobre.
Ak to pomoze, jedna sa o zivnost(JU), vyrobny podnik, 4000+ faktur rocne.
Este som zabudol dodat, ze uctovnictvo robi externa firma, cize priamo vo firme sa pracuje hlavne so skladom, objednavkami a fakturami, knihou jazd atd.
Dakujem pekne za vsetky konstruktivne odpovede :)
Andrej13
03.11.13,12:47
Ja používam POHODU na všetko, na JÚ podľa mňa stačí aj Alfa. Vo všetkých sa dá pracovať, tak to asi bude záležať od sympatií Vášho účtovníka.
viemviac26
07.11.13,09:13
je to ako píše Andrej13. Záleží na tom na čo je naučená účtovníčka. Alfa v pohode. našla som okrem už spomenutých ešte keepi. osobne na tom nerobím a skúsenosti okolia nepoznám, ale možno je to jedna z možností.
Dav
07.11.13,09:31
MRP K/S. jednoduchý na ovládanie, prístup k tým istým dátam z hocikade. MRP Vizuál - jednoduché exporty/importy. Odporúčam.
mariana97
07.11.13,13:37
ja mám tiež pohodu,začínam,ale každý v čom sa naučí robiť na to nedá dopustiť.
lolik
08.11.13,08:44
ja aktualne testujem keepi, mam rad pristup k veciam i mimo domu a zatial sa mi to pozdava. co som cital, tak planuju este urobit aj sklady. co sa tyka knihy jazd tak to zatial nemaju, ale cital som, tusim na fb, ze prijimaju aj nove podnety od zakaznikov. hlavnu vyhodu je v tom, ze je to zdarma :D maju asi nejake 3-4 platene funkcie, ale kto ich nevyuzije platit nemusi a to sa mi kvituje, uvidime ako dlho im to vydrzi :)
Stefan2005
08.11.13,12:55
... keepi - vraj zadarmo ... a od SOFTIPu ... v tom bude nejaký zádrhel alebo chyták, však ?
piškot
08.11.13,13:16
ja pracujem v Pohode už od roku 2005 a jednoznačme by som ju odporučil.
gigim
08.11.13,13:21
toto by ma tiež zaujímalo, kukla som na to mám z toho zmiešané pocity
bredikova
08.11.13,19:59
Podľa mňa pristupovať k výberu programu , že hlavná výhoda je to , že je to zadarmo je nesprávny. Pri toľkých zmenách v zákonoch čo sa stále dejú , je lepšie mať program , ktorý ti sleduje tieto zmeny , vtedy je lepšie si priplatiť za kvalitný soft, ako potom niečo nezmyselne robiť ručne. Ja som spokojná s MRP ( mám od nich JU, PU, Mzdy a aj K/S a dajú sa spolu prepojiť), ale počula som chvály aj na Alfu. Ale ako tu už bolo spomínané , myslím že by poradila aj účtovníčka, ktorá vám robí externé účto, lebo Vašu firmu pozná a vie ,čo asi firma potrebuje.
hmd
26.02.14,21:00
Aktivne som pracoval v MRP, 5rokov JU+sklad+mzdy. Dalej v Alfe - Alfe + 11rokov do teraz. A taktiez v Pohode podvojne uctovnictvo konplet viac ako 1rok. Dalej v programe Sunsoft - 10 rokov JU+Oasis velkosklad. Mzdy z Houru - 5rokov (Poznam aj pracu v Omega, Money, Kodas, Softip, Karat, Agbra.)

Pracoval som v nich aj sucastne ako živnostnik doma aj zamestnanec v praci.
Vo vsetkych sa mi pracovalo dobre sucasne pouzivam uz len alfu+.

Ale pokial by som si mal dnes vybrat beriem Pohodu ci uz jednoduchu aj podvojnu (aj ked sa moze zdat zo zaciatku neprehladna). Vynikajuci konplexny program vcetne miezd.

Najviac intuitivne je MRP , najstarsi program povodom z jzd Slusovic. Velmi dobra jednoducha skladacka programov.

Alfa, Alfa+ vemi dobre sleduje legislativu. Alfa + aj ked ma vatsie moznosti windowsu
sa mi zda menej pohodlna ako povodna alfa . Alfu + pouzivam do teraz. Bez vaznych dovodov ju uz menit nebudem.

Jedine pri prechode na s.r.o jednoznacne zoberiem Pohodu . Jednoduchy prechod z Alfa+ na Omega/Olymp mi za to nestoji.
burisk
27.02.14,08:03
Ja určite doporučujem Pohodu. Ako tu bolo povedané, na prvý pohľad a možno aj na druhý vypadá ten program trocha neintuitívne ale ak sa s ním naučíš pracovať tak je to jednoznačne najlepší účtovný systém aký som kedy videl a skúšal. Mal som predtým alfu plus na skúšku, ale tú som musel zavrhnúť kvôli jej obmedzenej funkcionalite narozdiel od Pohody. Ja som programátor a keďže robím aj automatizované spracovávanie faktúr a podobných dokladov cez web, potreboval som funkciu IMPORT-u z externého zdroja do účtovného programu a to ALFA ani ALFA PLUS nemá. Keď som im písal, tak mi prisľúbili že tento rok to plánujú ale spoliehať a čakať na nich nemienim. A čo sa týka OMEGY od Kros tak tam som jednému zákazníkovi robil import objednávok a to síce taký import má, ale je neuveriteľne striktný a ťažkopádne sa s ním pracuje. Takže ja som jednoznačne pre Pohodu. ;) Potom ešte také prkotinky, napr. v Pohoda si môžeš upravovať vzhľad jednotlivých tlačových zostáv a pod. čo napr. v softwary od Kros robiť nemôžeš (pokiaľ viem).
Atreides
28.02.14,07:30
Pre firmu, ktorú spomínaš by som odporučil Money S3. Ľahko sa používa, má dobrý sklad aj knihu jázd. Exporty/Importy napr. na shop tiež nie sú problém.
Muška
07.04.14,12:00
Pri prechode z JÚ na PU. .....Z programu ALFA+ na Omegu prechod nie je. Jedine zo "starej ALFY. Tohtoročná vlastná skúsenosť. Ešte to stále rozdýchavam :-)