kalkulka
21.03.06,07:58
Poraďte, čo robíte ak vám náhodou nesedí 331. Už som prešla všetko možné a
vyzerá, že máme preplatených zamestnancov. Zostatok by mal byť o 5000,- vyšší ako v skutočnosti je. Chybu som nenašla a ani už nenájdem. Kde mám odúčtovať rozdiel? Viem, že je to chyba r. 2005.
alušik
21.03.06,07:03
Ja by som tú chybu predsa len ešte pohľadala. Niekedy mi to trvá dlhšie, niekedy kratšie, ale vždy sa nájde... Neviem si predstaviť, kam by si to chcela inak naúčtovať.;)
evina
21.03.06,07:05
Poraďte, čo robíte ak vám náhodou nesedí 331. Už som prešla všetko možné a
vyzerá, že máme preplatených zamestnancov. Zostatok by mal byť o 5000,- vyšší ako v skutočnosti je. Chybu som nenašla a ani už nenájdem. Kde mám odúčtovať rozdiel? Viem, že je to chyba r. 2005.

Celkom dobre si neviem predstaviť ako na účte 331 nemôžeš nájsť chybu. Skús pozrieť vyplatené zálohy napr. , porovnaj presne s výplatnými listinami a úhradami vyýplat za každý mesiac.....
Tweety
21.03.06,07:06
Poraďte, čo robíte ak vám náhodou nesedí 331. Už som prešla všetko možné a
vyzerá, že máme preplatených zamestnancov. Zostatok by mal byť o 5000,- vyšší ako v skutočnosti je. Chybu som nenašla a ani už nenájdem. Kde mám odúčtovať rozdiel? Viem, že je to chyba r. 2005. Vytlačiť obraty účtu 331, porovnať s výplatnou listinou a chybička sa určite nájde.SKontroluj počiatočnú súvahu k 1.1.2005, možno už tam pri prevode zostatkov sa stala chyba. Účtovník nemôže len tak niečo preúčtovať, lebo nesedí, musíme byť pátračmi a hladať príčiny tých chýb a odstrániť ich..
Johanka
21.03.06,07:22
Poraďte, čo robíte ak vám náhodou nesedí 331. Už som prešla všetko možné a
vyzerá, že máme preplatených zamestnancov. Zostatok by mal byť o 5000,- vyšší ako v skutočnosti je. Chybu som nenašla a ani už nenájdem. Kde mám odúčtovať rozdiel? Viem, že je to chyba r. 2005.
Čo robím, keď mi nesedí 331. No hľadám. Aj keby ste preplatili, musíš tú chybu nájsť. Začala by som počiatočným stavom, možno je problém už tam.
ormika
21.03.06,07:29
V akom programe účtuješ? Ja v omege a prenieslo mi tam zle z olympu hrubé mzdy.
kalkulka
21.03.06,08:18
Účtujeme v Herkulesi. Prešla som už všetko, vyplatené mzdy, zálohy, zrážky, odvody naúčtované mzdy, dane, počiatočný stav a všetko mi sedí a predsa nesedí. Viem, že zamestnanci by sa nemali len tak odúčtuvávať, ale pre krátkosť času si myslím, že už to na 99% nenájdem. Neprechádzala som to iba ja, prechádzala to aj kolegyňa, tak čo teraz?
Slavo zo Štiavnice
21.03.06,08:29
Skús si položky zoradiť podľa priezviska (alebo mena) a v druhom radení podľa dátumu. Tam saTi pri sebe ukáže predpis aj platba. Možno skôr nájdeš chybu. Ja som tiež dlho hľadal a až keď so si položky takto zoradil hneď som našiel chybu. (pravda musíš mať pri každej položke aj príslušné meno)
evina
21.03.06,08:32
Účtujeme v Herkulesi. Prešla som už všetko, vyplatené mzdy, zálohy, zrážky, odvody naúčtované mzdy, dane, počiatočný stav a všetko mi sedí a predsa nesedí. Viem, že zamestnanci by sa nemali len tak odúčtuvávať, ale pre krátkosť času si myslím, že už to na 99% nenájdem. Neprechádzala som to iba ja, prechádzala to aj kolegyňa, tak čo teraz?

účet č. 331 nie je z tých, kde by sa chyba nemohla nájsť /aspoň podľa mojej mienky/. Niekedy stačí, ak to na jeden deň pustíš z hlavy /lebo stále sa dívame na to tými istými očami a jednoducho chybu nevidíme/, a potom znova položku po položke odsúhlasovať. Tu by som nemala odvahu len tak niečo preúčtovať...
Tweety
21.03.06,08:34
Účtujeme v Herkulesi. Prešla som už všetko, vyplatené mzdy, zálohy, zrážky, odvody naúčtované mzdy, dane, počiatočný stav a všetko mi sedí a predsa nesedí. Viem, že zamestnanci by sa nemali len tak odúčtuvávať, ale pre krátkosť času si myslím, že už to na 99% nenájdem. Neprechádzala som to iba ja, prechádzala to aj kolegyňa, tak čo teraz? Skús si to odsúhlasiť ku koncu jednotlivých rmesiacov, ak Ti to tam vyskočí, tak potom jednoducho prejdeš ten mesiac a máš to.
Johanka
21.03.06,08:36
Nestraš s krátkosťou času. Ak mám toho ešte veľa, urob to čo radí Evina. Odlož to na chvíľu a rob si niečo iné.
Čo s tým chceš urobiť, "facnúť" to na nejakú nedaňovú 5.. ( či 6.. - už neviem, ktorým smerom Ti to nesedí)?.
alenad
21.03.06,08:53
Kontroluj zostatky po mesiacoch, obraty na účte si daj vypísať len napr.za 1/2005. Vidíš strany MD a DAL a kontroluješ s rekapituláciou miezd. Hrubé mzdy oproti zrážkam,odvodom,zálohám...Možno niektorú vyplatenú mzdu,zálohu máš naúčtovanú na zlom účte. Určite to pôjde.
kalkulka
21.03.06,08:59
Skús si to odsúhlasiť ku koncu jednotlivých rmesiacov, ak Ti to tam vyskočí, tak potom jednoducho prejdeš ten mesiac a máš to.
Už som to robila a chybu som nenašla ani ja ani kolegyňa. Asi sa fakt z toho potrebujem poriadne vyspať. Z čistou hlavou sa ľahšie a lepšie hľadá. Už sme z toho asi zmagorené. Dík za vaše rady.
Tweety
21.03.06,09:01
Už som to robila a chybu som nenašla ani ja ani kolegyňa. Asi sa fakt z toho potrebujem poriadne vyspať. Z čistou hlavou sa ľahšie a lepšie hľadá. Už sme z toho asi zmagorené. Dík za vaše rady. Venuj sa teraz niečomu inému, potom sa k tomu vráť a skús tak po mesiacoch k poslednému dňu, mne sa toto osvedčilo, netreba potom veľa hľadať a prechádzať celé aj to správne.
babetka
21.03.06,09:01
Keď mi niečo nesedí, dám si vytlačiť pohyby na účte. Robím síce v inom programe, ale mal by to asi obsahovať každý. Tam by sa ti malo pekne po mesiaci zobrazovať vynulovanie, keď mzdy vyrovnáš. Skúš ešte porozmýšľať, či si tam nedala nejaký iný záväzok voči zamestnancom, prípadne nejaký dohodár, alebo naopak nejaký preddavok zamestnancovi, ktorý mal byť napr. na 335.
atka4
21.03.06,09:18
Súhlas s Tweety, urob kontrolu každého mesiaca, určite to nájdeš. Skontroluj, či máš dobré predkontácie na jednotlivé zrážky, príp. či si ich nemenila v priebehu roka a či Ti ich zobralo aj vpredchádzajúcich účtovaniach. Skúsmožno skontrolovať aj ostatné účty, kt. súvisia so mzdami zvlášť -521, 336, 342 ... to proste musí sadnúť. Príp. pozri, či ste niekomu nedali zálohu na služby a je nesprávne na ú. 331...
kalkulka
21.03.06,09:45
Ste zlatí, ale toto všetko 521, 336, 342, 335, 379 mi sedí a nie a nie nájst tých 5404,- Sk.
Tweety
21.03.06,09:47
Ste zlatí, ale toto všetko 521, 336, 342, 335, 379 mi sedí a nie a nie nájst tých 5404,- Sk. Ty si kontroluj účet 331, nemáš na ňom uvedený protiúčet? Rekapituláciu miezd skontroluj s účtom 331.Tak sko si urobila z nej predpis na 331, tak si to aj musela vyplatiť zamestnancom.
alušik
21.03.06,09:52
A kontrolovala si sumarizaciu s predkontaciou? Herkules robi mesacnu sumarizaciu,vsak? No a nemohlo sa teda stat, ze by ste mali niektory prvok, alebo kod alebo ako inak to nazvat nespravne predkontovany? Zbieha Ti automaticke zauctovanie do uctovnictva alebo si robis interny doklad sama na zaklade tej sumarizacie?
evae
21.03.06,10:45
ja som mala tiez problem. ma napadlo (ci uz robis export mzdy alebo nie nejaky suhrn mesacny urcite uctujes) tak chod mesiac po mesiace a odrataj si od hrubej mzdy odvody, stravne, dan, zalohy atd prirataj si dan. bonus a cestaky - vyjde ti suma. skontroluj si podla vyplatnych pasok sumu k vyplate. porovnaj tieto dve sumy. sedia? ak ano, skontrolu aj predkontaciu (mozno jedno ciselko uslo a mala si to inde ako ja ved 311 je skoro to iste :D a mne to potom sadlo. trvalo to asi pat dni, ale uz to mam... ;)
Tweety
21.03.06,14:32
Ste zlatí, ale toto všetko 521, 336, 342, 335, 379 mi sedí a nie a nie nájst tých 5404,- Sk. No referuj, našla si chybu?
kalkulka
21.03.06,14:38
A kontrolovala si sumarizaciu s predkontaciou? Herkules robi mesacnu sumarizaciu,vsak? No a nemohlo sa teda stat, ze by ste mali niektory prvok, alebo kod alebo ako inak to nazvat nespravne predkontovany? Zbieha Ti automaticke zauctovanie do uctovnictva alebo si robis interny doklad sama na zaklade tej sumarizacie?
Interný robím sama. Účtovačky mi sedia na ročnú rekapituláciu. Mala som motanicu s platbami, ktoré sa párkrát vrátili naspäť zo zrážok a boli tam aj trochu pomotané zálohy, tak sa k nim plánujem ešte na chvíľu vrátiť, lebo ináč ozaj všetko sedelo. Kontrolovali sme to aj na účet 331. Mám taký tichý dojem, že tam to je niekde prepísknuté. A možno bude stačiť naúčtovať nejakú pohľadávku na 335, ale o tom potom, až to vypátram dúfam. Budem sa modlikať veľmi, veľmi. Ešte sa mi teraz toho prisypalo aj doma, pohreb, krstiny a tak začínam stresovať. Ešte dobre, že v pondelok mi skončili daňovú kontrolu a príliš neotravovali s kadejakými blbosťami. Nemôžem si totiž iba tak zorganizovať čas podľa svojho. No proste, čo by sme to mali také nudné. Tak dík všetkým. Keď to vyriešim, ozvem sa.
kalkulka
21.03.06,14:44
No referuj, našla si chybu?
Zatiaľ som to nechala tak a venujem sa majetku, ktorý som dúfam aj spolu s vami mojími zlatými kolegami poriešila. Iba si musím odkontrolovať účtovačky, či mi to program dobre spravil a mám ešte aktiváciu majetku, kde mi chýbajú ešte mzdy a tak to skončím až zajtra definitívne. Ale budem pracovať asi do 20.00 a plánujem sa venovať mzdám, tak sa ozvem, ak na niečo prídem.