jersseyke
03.11.13,17:24
Ahojte, potrebovala by som súrne poradiť ako to funguje s predajom takejto kozmetiky.Ja od nich dostanem fa na svoje meno ako FO bez živnosti ale ako mám ďalej postupovať, keď chcem predať túto kozmetiku ďalej napr. veľkým firmám,ktoré jú chcú pre svojich zamestnancov ako vianočné darčeky a oni žiadajú faktúru? Ja môžem vystaviť fa? Musím si založiť živnosť? A ak áno tak aku?
Ďakujemvelmi pekne za každú radu
Dáša_
03.11.13,16:44
na predaj potrebuješ živnosť. A ak chceš predávať v hotovosti, tak aj registračnú pokladňu.
jersseyke
03.11.13,16:56
a akú živnosť? kozmetika patrí tu? : kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi /maloobchod/ alebo iným prevádzkovateľom živnosti /veľkoobchod/ , príde mi to nejaké divné, to akože každá čo predáva Avon,Oriflame má živnosť? a ešte aj reg.pokladňu? :-(
kopretinka
03.11.13,16:58
nemá a to je problém....ale veď kamošky si nepýtajú doklad z pokladne...ale firma to asi od teba nekúpi bez dokladu
jersseyke
03.11.13,17:03
ved práve :-( takže asi nemám inú možnosť len si otvoriť tú živnosť :-( a prosím Vás ešte o radu, akú presne živnosť potrebujem, je to tá kúpa tovaru na účely predaja konečnému spotrebiteľovi?
kopretinka
03.11.13,17:21
áno