linda_p
03.11.13,22:52
Sarlotka
03.11.13,22:21
metodicky pokyn k registracii je tu
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/pokyny_dr_sr/data/2013_05_02_k_registracii_dph.pdf

vykonavate uz ekonom. cinnost, vykonavate len pripravnu cinnost?


vo vseobecnosti:
vypisat tlacivo k registracii DPH,http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/tlaciva_danovych_priznani/data/registracia_dph_to.pdf

dotaznik, (dajte do vyhladavaca na drsr.sk - dotaznik a hned prvy)

ako prilohy budu podla typu ziadosti:
podnikatelsky zamer, zmluvy, faktury, zmluvy o uctovnictve (externa forma vedenie uctovnictva), pracovne zmluvy, kopia vypisu z orsr (original k nahliadnutiu), zdokladovat je potrebne aj vztah k nehnutelnosti v ktorej je sidlo (ak je aj prevádzka aj k tej) tzn. suhlas vlastnika , najomna zmluva , vlastnicky vztah vypisom z katastra...
promont maja
04.11.13,04:39
... u nás nasledovalo aj miestne zisťovanie ... kvôli výške zábezpeky ...
... údajne je na to softvér s mnohými položkami, ktoré sa vyplnia, či nevyplnia ... a tento určí ďalší postup ...

... pozerali všetky účtovné doklady ... či prevádzka existuje, či je jej obchodný názov na prvom viditeľnom mieste ( ... na schránke, na vstupných dverách ...) ...
linda_p
04.11.13,07:08
zatial len pripravna cinnost
copy
04.11.13,08:07
ako je to v pripade novozalozenej s.r.o.? uctovne doklady zatial ziadne?
tictac7
04.11.13,08:18
otázka sa nezadáva do komentára...
promont maja
04.11.13,10:00
.... tak sa to potom "pekne" odrzkadlí aj na výške zábezpeky ... podľa mňa ...
Sarlotka
04.11.13,19:47
ja som mala tento rok 1 pripad, ze bola len pripravne cinnost, a zabezpeka bola vo vyske 1000 eur (konatelia, ani spolocnici nefigurovali v spolocnostiach ktore by mali podlznosti), inak pri kazdej ziadost pred dosiahnutim obratu , bola spolocnost predvolana na DU na odkonzultovanie ...
Sarlotka
04.11.13,20:50
tak potom tlacivo, dotaznik, podnikatelsky zamer, vypis z orsr, zdokladovanie vztahu k nehnutelnosti, ak je externa forma vedenia ucta - zmluva o vedeni uctovn. ., pracovne zmluvy ak su... . zabezpeka sa vas nevyhne a moze byt miestne zistovanie alebo naopak si vas predvolaju na du na obhajobu podnikatelskeho zameru...
damien11
25.02.14,18:14
Čo je to "miestne zisťovanie"? Totižto chcem požiadať o registráciu, vykonávam už činnosť, mám aj faktúry (dosť vysoké) ale miestne zisťovanie ...
avalik
25.02.14,18:23
otazka sa nezadava do komentara
damien11
25.02.14,18:29
a kam ju mam napisat?
promont maja
26.02.14,11:44
... pozri úplne hore ... zeleným: + Otázku ...