kacala
04.11.13,10:04
Dnes mi konší skúšobná doba a mali by si ma šéfovia zavolať tento týždeň a navrhnúť mi novú zmluvu. Počul som ale ich telefonát a nechcú mi navrhovať zmluvu na dobu neurčitú. Tým pádom asi prídem aj o slúbené zvýšenie platu po skúšobnej dobe čo mi sľubovali pri pohovore vstupnom. Ako sa mám zariadiť a čo povedať? neviem čo mm robiť lebo vo firme som veľmi spookojný ale oni o mne asi ešte nie sú definitívne rozhodnutý či budem platný člen a preto predpokladám že mi navrnú dobu určitú. Ako sa v tomto prípade zachovať?
Ďakujem za odpovede
Tweety
04.11.13,09:23
Radšej dobu určitú ako skončenie PP v SD.(to môže ešte dnes byť)
ALe otázky netreba duplľovať.
Tu už máš odpovede.
http://www.porada.sk/t226862-zvysenie-platu-po-skusobnej-dobe.html#post2428774
avalik
04.11.13,09:28
teraz mas zmluvu? na dobu urcitu?

doplnenie:
- kedze ti uz pravdepodobne skoncila skusobna doba, nemozu s tebou ukonci PP z tohto dovodu
- zmenit PZ mozu len s tvojim suhlasom - t. j. dohoda o zmene PZ
- ukoncit PP mozu len podla zakona

odporucam ti dokladne prestudovat Zakonnik prace http://www.zakonypreludi.sk/zz/2001-311

§ 45
Skúšobná doba

(1) V pracovnej zmluve možno dohodnúť skúšobnú dobu, ktorá je najviac tri mesiace, a u vedúceho zamestnanca v priamej riadiacej pôsobnosti štatutárneho orgánu alebo člena štatutárneho orgánu a vedúceho zamestnanca, ktorý je v priamej riadiacej pôsobnosti tohto vedúceho zamestnanca, je najviac šesť mesiacov. Skúšobnú dobu nemožno predlžovať.
(2) Skúšobná doba sa predlžuje o čas prekážok v práci na strane zamestnanca.
(3) Skúšobná doba sa musí dohodnúť písomne, inak je neplatná.

(4) Skúšobnú dobu nie je možné dohodnúť v prípade opätovne uzatváraných pracovných pomerov na určitú dobu.

§ 54
Dohoda o zmene pracovných podmienok

Dohodnutý obsah pracovnej zmluvy možno zmeniť len vtedy, ak sa zamestnávateľ a zamestnanec dohodnú na jeho zmene. Zamestnávateľ je povinný zmenu pracovnej zmluvy vyhotoviť písomne.
veronikasad
04.11.13,09:29
V pôvodnej pracovnej zmluve máš pracovný pomer na dobu určitú alebo neurčitú? Alebo je to pracovný pomer len na dobu troch mesiacov (čas trvania skúšobnej doby) ?
kacala
04.11.13,09:52
mám pracovnu zmluvu na neurčitý čas so skúšobnou dobou 3 meiace. Teraz ale po tých telefonátoch som sa dopočul, že to nebude na neurčito ale že si ma ešte budú skúšať 6 mesiacov. Nie su si asi mnou istý, tiež neviem prečo,ale čo už. Je tu kolegyna ktorá to isté robí už 2 rok , no ja si myslím že to čo ona robí ja určite v pohode tiež zvládnem a oveľa skôr. Neviem čo mi teda budú ponúkať a čo na to potom povedať.
kacala
04.11.13,09:54
mám zmluvu na dobu neurčtú so skúšobnou dobou 3 mesiace. Môžu to urobiť tak ,že ma kvázi vyhodia a dajú novú zmluvu? to som sa tiež dopočul.
Tweety
04.11.13,09:55
Ak sú vychytralí, môžu.
kacala
04.11.13,09:55
A navše som sa dopočul, že túto pôvodnú zrušia a dajú mi novú. Tak neviem
veronikasad
04.11.13,09:56
Ak skúšobná doba skončila 31.10.2013 a dnes si riadne nastúpil do práce, zamestnávatel ťa už nemôže "vyhodiť". Zmenu prac. zmluvy z doby neurčitej na dobu určitú je možné urobiť len obojstranne podpísaným Dodatkom k pracovnej zmluve.
avalik
04.11.13,17:36
doplnila som odpoved
terezamaria
04.11.13,17:58
Pokiaľ máš PP na dobu neurčitú a dnes Ti skončila skúšobná doba, od zajtra Ti plynie normálna doba neurčitá, nerob si žiadne problémy. Pokiaľ by boli chceli niečo meniť, už Ťa dnes zavolajú. Daj si pozor, až by Ti dávali niečo podpisovať, čo to bude, lebo až podpíšeš niečo proti Tebe, bude zle.