nika.sum
21.03.06,08:33
Poculi ste niekto o publikacii Who is Who. Ako to uctovat? Je to vlastne publikacia s biografiou, v kt. maju konatelia firmy svoje foto+info o firme. Na fakture mam uctovanu knihu, foto predplatne a postovne a balne. Fa je v hodnote nieco cez 10000,-. Je to vlastne reklama pre firmu. Tak by to malo byt učtovane 518/221(211), je to tak spravne?
A este nieco firma je neplatca DPH, fa je od zahr. dodavatela bez DPH.
nika.sum
21.03.06,08:11
Skusi niekto odpovedat?
nika.sum
21.03.06,09:12
Ludia, prosim, prosim....
uzivatel2
21.03.06,09:14
Mám ten istý problém, účtujem v JÚ ako prevádzkovú réžiu, ale na faktúre je zahraničný dodavateľ, IČ DPH Švajčiarska, cena v Sk, č. účtu v slovenskej banke.
Tweety
21.03.06,09:19
Poculi ste niekto o publikacii Who is Who. Ako to uctovat? Je to vlastne publikacia s biografiou, v kt. maju konatelia firmy svoje foto+info o firme. Na fakture mam uctovanu knihu, foto predplatne a postovne a balne. Fa je v hodnote nieco cez 10000,-. Je to vlastne reklama pre firmu. Tak by to malo byt učtovane 518/221(211), je to tak spravne?
A este nieco firma je neplatca DPH, fa je od zahr. dodavatela bez DPH. Fa by som účtovala ako reklamu na 518AE/321AE.
ajacik
21.03.06,09:20
ja som to riešila vlani.

518/321
nika.sum
21.03.06,09:42
Dakujem vsetkym. Uz som myslela, ze mi nikto neodpovie. A co s tou DPH? Musi byt sluzba samozdanena. Firma na Slovensku je neplatca DPH.
ivet.b
21.03.06,09:50
Fakturu uctovat ako reklamu: 518/321.
Kedze ide o dodavatela zo Svajciarska, ktore nie je clenom EU, nemoze ist o samozdanenie. Pojde potom o klasicky dovoz tovaru. Az pride publikacia na hranice, colnica Ta vyzve na doplnenie JCD a zaplatenie DPH. Az DPH zaplatis, uplatnis si ju v danovom priznani k DPH.
nika.sum
21.03.06,10:29
Fakturu uctovat ako reklamu: 518/321.
Kedze ide o dodavatela zo Svajciarska, ktore nie je clenom EU, nemoze ist o samozdanenie. Pojde potom o klasicky dovoz tovaru. Az pride publikacia na hranice, colnica Ta vyzve na doplnenie JCD a zaplatenie DPH. Az DPH zaplatis, uplatnis si ju v danovom priznani k DPH.

Dakujem. Ja som si akosi nevsimla, ze to je zo Svajciarska, ale mas pravdu. Este ak si najdes cas, teraz som zistila, ze publikacia bola sice platena v r. 2005 ale do konca roku nebola dodana. Ja by som to zauctovala v r. 2005
381/221 a ked ju tento rok dodaju tak 518/381. A vlastne pri dodani sa bude riesit DPH, ak som spravne pochopila.Je to tak spravne?
ajale
02.06.10,09:42
Co to vlastne je? Mne dnes z tade volali, ze by chceli urobit so mnou rozhovor o mojom zivotopise na niekoho odporucanie. Ja nemam 10000,- . To by bol pridrahy zapis do katalogu:D
JarkaL
02.06.10,10:41
Co to vlastne je? Mne dnes z tade volali, ze by chceli urobit so mnou rozhovor o mojom zivotopise na niekoho odporucanie. Ja nemam 10000,- . To by bol pridrahy zapis do katalogu:D

K nám raz prišli do firmy, líškali sa konateľovi, že aký je on šikovný mladý muž, on ješiťák si myslel, že je fakt taký zaujímavý, že o ňom niekto chce písať v knihe, začal im diktovať svoj životopis, pospomínal ešte aj výtvarný krúžok a klavír zo ZDŠ-ky a teta až nakoniec povedala, že bude v knihe, ale musí vycálovať cca tých 10 tis. Sk. Vtedy pochopil, že zaujímavý do knihy je len ten, kto si to zaplatí. A povedal si, že svet sa zaobíde bez jeho fotky v takejto knihe. Ja som ju aj videla, zdá sa mi to maximálne trápne a vôbec by som toto ako daňový náklad firmy neuznala. Podľa mňa toto vôbec nesúvisí s dosahovaním výnosov firmy.
ajale
03.06.10,09:31
Pred chvilou odo mna odisiel, ja sa pohybujem v reklame, ale toto naozaj reklama nie je, a suhlasim s tebou ohladom toho danoveho nakladu. Je to len pre seba sameho, mat pocit, ze sa raz budem nachadzat v knihe, ktora sa akoze vola encyklopediou. Cenu znizili asi o polovicu na 150 EUR, keby som mala zbytocnych 150 EUR, tak by mi bolo jedno ci mam o zapis navyse alebo nie a mozno by som sa dala nahovorit, ale kto si taku knihu kupuje? Zvlast v obdobi internetu a strycka Googlu? Dal mi cenu za knihu odhadnut, kedze sa v tom vyznam, povedala som 300 Eur. Zakrutil hlavou a povedal, ze 700EUR. Teraz pozeram na ich stranku a BOOM! 339,41 EUR
montina
13.09.10,11:24
No to je fakt sila, môj šéf sa dal na to nahovoriť. Skoro ma šiblo. Prišla mu faktúra na 853,- Eur. To je hrozno velááá. To každému účtujú inú sumu, či čo? Nemám si od nich pýtať aj akože tú objednávku, na základe ktorej vystavili tú hroznú faktúru?????? Bože môj pomôžte, ako sa toho zbaviť, šéf nemá dakedy ani na benzín do auta a takúto somarinu....to je hroznééé, ako môžu takto využívať ľudí....... prosím pomôžte, kto má s tým skúsenosti.....
miriza
13.09.10,11:50
No toto je dobre debilná kniha. My sme sa s nimi naťahovali veeeeľmi dlho stále chodili fa a upomienky, šéf podpísal objednávku, ktorá bola zároveň aj zmluva. Sme si chvíľu dopisovali a vracali sme im to späť, potom sme to ani nepreberali a prestali písať sami, možno sa ozvú nekôr.
Lianka
16.09.10,13:01
Hmm, preco knihu uctujete na 518?

Ja som ju dala na 501 :eek: a do este aj do evidencie drobneho majetku ;), nakolko mala istu hodnotu. Teraz mam vsak dilemu, dokedy ju tam drzat a co vlastne s nou urobit.
culterone
09.09.11,07:35
mne by teda rozhodne jedno nebolo ci by som sa tam ocitol alebo nie. Byt v spolocnosti hlupakov, ktori si kupia certifikat svojej vynimocnosti namiesto toho aby vynimocni skutocne boli moze tuzit iba primitiv. Navyse myslim ze tych knih sa preda tak 5. Len idiot by predsa kupoval knihu plnu reklamnych zvastov. Prave zhanam kameramana na svadbu sestry a jednemu chytrakovi som na stranke objavil certifikat a tym padom u mna skoncil.
marian152
20.12.11,10:27
Mne akurát včera volali. Našťastie som na stretnutie zabudol a keď mi volala redaktorka, či mám záujem sa stretnúť, tak som sa počas rozhovoru s ňou spýtal uja Googla čo na nich hovorí a našlo mi túto tému. Tak som sa popýtal hneď niekoľko otázok a prvá bola, či sa za to platí. Vraj sa za zverejnenie životopisu v ich encyklopédii neplatí. Tak ako to teda je? Lebo tu sa píšu úplne iné veci.