mirka134
04.11.13,13:38
Dobrý deň
pekne Vás prosím o radu: SZČO - neplatca DPH predával šrot v r 2012, 2013
Ja som prebrala účtovníctvo teraz a zistila som že mal byť platcom DPH už od 1/2013, tak ho musíme spätne prihlásiť na platcu DPH tak potrebujem urobiť dorub DPH. No neviem si rady ako vypočítať DPH keď on predával ako neplatca. Mám teraz prerobiť nanovo fa alebo z toho musí zaplatiť DPH alebo do ktorého riadku to zadať. Faktúry má ako neplatca
Je tu §69 ods 12 ale neviem či to aj on má samozdaniť alebo?

veľmi veľmi pekne ďakujem za každú radu
mondes
04.11.13,17:13
Nerozumiem, prečo musíš podať DDP DzP. Ako to súvisí s DPH?
mirka134
04.11.13,18:15
prepáč upravila som otázku nemala som do toho spomínať DDP ďakujem za upozornenie
a_je_to
04.11.13,19:36
V bežnom prípade zdańuje šrot v riadku 9 a 10 priznania DPH ten, kto ho kúpil od platiteľa DPH, ktorý ho buď vykúpil od neregistrovaného, alebo sám vyprodukoval. Ani § 69/13 a 78/9, ani poučenie k priznaniu v bode 9 nevylučuje odst. § 69/12 z priznania pri oneskorenej registrácii. Nenachádzam, z ktorých iných § by sa dalo vydedukovať, ako sa ošetrí dodanie šrotu, keď ho má zdaňovať iba príjemca.
Zaregistrovanie spätné nie je možné, iba dopredu. Pre oneskorenú registráciu pozri ten § 69/13, 78/9 a 55/3, aj bod č. 9 poučenia. Vyzerá to, akoby pri oneskorenej registrácii zostala daňová povinnosť na dodávateľovi, ako bežné plnenie, keďže ju nemohol splniť príjemca. Ale či je to naozaj tak ... to veru neviem. Lebo je to len nepriama dedukcia.
Dáša_
04.11.13,20:14
no, ja robím dp so šrotom každý mesiac. A aj som si ho otvorila, aj som nad ním sedela. A na nič múdre som neprišla, len že sa dá v podstate prázdne. Lebo to nie je kam uviesť. Ešte mi napadlo, či to vlastne vstupuje do obratu, ale túto cestu som zavrhla :D

to by ale skôr znamenalo, že dodatočne priznania k dph budú musieť podať všetci odberatelia????? No teda, fakt neviem.

A celkom ma zaujíma, ako to dopadne
mirka134
04.11.13,21:18
no neviem asi to budem musieť nechať na daňovákov - ako sa k tomu postavia :-(