armi
04.11.13,13:52
Ahojte , zalozil som SRO pred cca 5 mesiacmi a chcel by som sa opýtať , ked budem podávať danové priznanie , sro nebude mať ziaden obrat ani ziadne vystavene FA ani nič , teda logicky na dani zaplatím 0€ ... Spravne som tomu pochopil ?

Ďakujem :)
JankaO
04.11.13,12:59
Celá táto sranda okolo zdaňovania aj samotný zákona sa volá že Daň z príjmov...čiže daň sa platí z príjmov, ak nie sú príjmy, nie je čo zdaňovať ...zatiaľ...
tictac7
04.11.13,13:03
...pochybujem, že s.r.o. nebude mať nič. Minimálne budeš mať náklady na spracovanie účtovníctva a vypracovanie DP (a ak má s.r.o. účet vedený v banke, tak aj bankové poplatky). Takže s.r.o. vykáže stratu...
TomasBugiy
04.11.13,14:29
Na registeruz.sk som uz videl spolocnost, ktora existuje dva roky a jedine, co mala zapisane vo vykaze bolo v aktivach peniaze 5000 eur a v pasivach ZI 5000 eur. Zrejme si niekto nedava vobec namahu so zauctovanim nejakych poplatkov.
marjankaj
04.11.13,15:12
A prečo ťa zaujíma práve to, čo robí niekto iný?
armi
04.11.13,17:21
Ahoj ďakujem za odpoveď :) ide o to že daňové mi vypracuje známa zadarmo avšak ešte som jej to nestihol oznámiť :D ... chcel som sa ešte opýtať mal by som robiť nejaké vykazy mesačné alebo aké ? či stačí až v apríli podať len danové a finito ? ide o to že s tou sro sa nebude nič robiť do konca roka tead do konca danového obdobia.

+ bude vadiť ak si tam nedám naklady za spracovanie a vypracovanie DP a uctovnictva ked to budem mat zadarmo ?

ĎAkujem :)
Katy a R
04.11.13,17:29
Nuž - myslím, že žiadny zákon neprikazuje uplatniť si výdavky, ak nechceš .. a ešte keď ich nemáš ;)
len teda načo si vôbec zakladal sro - načo vôbec podnikáš, keď ani príjem ani výdaj žiadny ?? - aj keď na začiatok ???
Braňo
04.11.13,17:40
správne si to pochopil, ale uhradíš tisícku pokiaľ budú v platnosti Daňové licencie.
Braňo
04.11.13,17:40
no ak máš hlupáka, ktorý to urobí zdarma, tak to vadiť nebude.
Akik
04.11.13,17:54
môžem k tomu dodať, ak som to správne pochopila, tak daňové licencie sa budú týkať až daňových priznaní za rok 2014, nakoľko ešte nie je zákon k ním, alebo sa mýlim
armi
08.11.13,10:58
Ešte som sa chcel opýtať ak nemám žiadne vystavené faktúry ani nič a do konca roka ani nebudú , musím viesť nejaké mesačné/polročné výkazy ohladne učtovnictva ? alebo stačí len a konci roka podať danové priznanie a to je všetko ?
Ferdosondo
08.11.13,12:05
Katy a R- prečo zakladl s.r.o.? no predsa na to, aby mal firmu, ak sa dakto bude pýtať, či nerobí načierno:).
tictac7
08.11.13,12:11
musíš mať kompletné účtovníctvo. Veď keď firma vznikla, boli pohyby - minimláne upísané ZI. ...a táTvoja známa to nevie? Pozri si zákon o účtovníctve, čo je povinná viesť účtovná jednotka účtujúca v PÚ