PORADA.sk
PORADA.sk

Klikne pre zoradenie od najlepšej odpovede: : Organizačná zložka



striebro1
21.03.06, 08:48
Dobrý deň,
prosím o radu. Som slovenská s.r.o., v cechach som zriadila organizačnu zložku, bolo mi pridelene české dič s účinnosťou od 9.2.06.Zároveň mi bolo pridelené identifikačné číslo. Sídlo organizačnej zložky je v čechách.
V čechách mám výrobu, a tovar fakturujem ja zo slovenskej sro do krajín eu. Chcem sa opýtať, či česká moja organizačná zložka mi môže fakturovať, akože predávať výrobky, resp tovar a ja ho budem dalej predávať konečným spotrebiteľom? Tovar sa expeduje priamo z čiech, teda ja fakturujem zo slovenska ale tovar mam v čechách...
stretol sa niekto s podobným prípadom???
dakujem

striebro1
21.03.06, 08:51
Pevne verím že si to prečíta niekto, kto má skúsenosti s tým a poradí mi čo robiť....v pondelok musím odovzdať prve dph priznanie....za slovensku sro

alušik
21.03.06, 09:01
Neviem to posúdiť celkovo, ale myslím si, že predaj tovaru z ČR do SR by ste nemuseli robiť. Podľa zákona o DPH je možné tovar aj premiestniť. Robili sme si k tomu síce v bývalej firme faktúry, ale boli to len faktúry v zmysle zákona o DPH - ocenenie toho tovaru. Zaraďovala som si ich len do interných dokladov a robila som na základe týchto interných dokladov len samozdanenie z dôvodu premiestnenia tovaru. Auditom to bolo skontrolované a neboli k tomu výhrady. Ale nech skúsia poradiť skúsenejší poraďáci.;)

striebro1
21.03.06, 09:07
ako ste to potom robili? to ako organizačná zložka nemala žiadne výnosy?? keďže tovar predávala slovenská materská firma??? Tovar vlastne ide z čiech do EU, tj cez slovensko vobec neprechádza...Neviem ani ako mám robiť súhrnný výkaz, resp intrastat, či ho vobec mam vyplnovať alebo nie????

alušik
21.03.06, 09:12
Je pravda, že naša organizačná zložka nemala výnosy, zdaňovalo sa to všetko na Slovensku. No nám ten tovar cez územie SR prechádzal. Išiel napríklad z Poľska do Rakúska alebo Maďarska. Tak sme to zdanili ako nadobudnutie tovaru a potom fakturovali oslobodené podľa § 43.
A tento Tvoj prípad - prečo vlastne predávate tovar ako slovenská firma, keď môže fakturovať priamo organizačná zložka z ČR?

striebro1
21.03.06, 09:15
majitelia to chcú tak...že sa všetko musi faktúrovať so slovenskou hlavičkou, zdaňovať na slovensku....je to tým, že sa platia leasingy, úvery a keď vykazuje spoločnosť výnosy tak je jednoduchšie dostať úver a tak. teda si myslim ja...

striebro1
21.03.06, 09:18
česká org zložka mi bude faktúrovať raz do mesiaca tri faktúry súhrnné.
1.skupina bude oslobodenie podla §43keď si dopravu zabezpečuje konečný odberateľ
2.skupina bude podľa §45 tj trojstranný obchod keď prepravu platime my...
3.skupina bude podľa §47
Myslíš že to tak môžem robiť????