HEČER
04.11.13,18:12
Ahojte poraďáci. Potrebujem poradiť v nasledovnom . Moj manžel SZČO platca DPH,kupuje stravné lístky pre seba . Jednoduche učtovníctvo vedieme sami. Žíal od roku 2007 sme si uplatňovali odpočet na manipulačný poplatok a balné . Viem že to nie je dobre . Potrebujem poradiť ako z toho von. Jedná sa len o 41,84 za roky 2007-2012. tento rok to mám správne. Radila som sa akože s profesionálnou účtovníčkou a takto to dopadlo. Díky moc vopred za radu.
Zita5
06.11.13,17:45
Hečer , netreba sa obhajovať , že ste sa bavili s profesionálnou účtovníčkou ....to ako nechcem jej držať stránku , ale ak sa rozhodnete účtovať manželovi , tak patrične k tomu treba sledovať aj legislatívu .Okrem toho od roku 2007 je tu táto téma, aj s usmernením DRSR od mája 2007.Tak ako postupovali aj iní nesprávne , tak aj Vy spadáte do toho kolobehu uplatňovania DPH . Tu je téma ,preštudujte si ju a všimnite si dátum .....http://www.porada.sk/t53808-stravovanie-szco-a-dph-usmernenie-drsr.html

Takže neodvolávajme sa na profesionálnu účtovníčku , pretože sa mi to nezdá fér.Jedine čo by som brala , keby sa vyjadrila aj druhá strana . Vinu nenesie len ona Neberte môj príspevok v zlom , ale napísala som môj pohľad chybu, ktorá sa vlečie u Vás rok po roku .

Teraz čo ? Odpoveďou je , že rozhodnutie je na Vás ,buď podáte DDP DPH ale len za roky a teda zdaňovacie obdobia , ktoré povoľuje zákon a v súčasnosti budete postupovať v súlade so zákonom o DPH.

Keby ste preštudovali aj Vami zadanú tému v roku 2010 a išli by ste si pre odpoveď do danej témy, tak by ste zistili už vtedy, že nepostupujete správne a nie až v roku 2012 ....
http://www.porada.sk/t132925-stravne-listky-szco-ju-hecer-hela.html
HEČER
07.11.13,00:03
No Zita ďakujem za odpoveď. Ja nechcem profesionálnu účtovnícku uraziť,ale žial tak mi poradila, To že som si to nepreverila je moja chyba . Niečo stým určite urobím . Už v roku 2012 a tento rok mám to správne Našťastie je to suma do 50 eur . Iba keby DU chytal tie veľké ryby čo miliony okradli tento štát.
Zita5
07.11.13,06:16
Hečer , ak ste čítali vyššie príspevok , kde je uvedené usmernenie k tejto problematika , tak isto ste prišli k názoru , že táto problematika v roku 2007 a pred rokom 2007 nebola každému jasná.Je to možné vyčítať z príspevkov .50 eur nie je vysoká suma , nepredpokladám, že by DU kontroloval všetky roky naraz ,ktoré uvádzate Avšak rozhodnúť sa musíte sama .:)
Dáša_
07.11.13,06:34
Kašli na to. Je malá pravdepodobnosť, že skontrolujú u teba práve ten daný rok. A keď skontrolujú, tak budú radi, že niečo našli. Vyradia to, doplatíš, zaplatíš. Ale nie sú to žiadne závratné čiastky pri tejto sume.
HEČER
07.11.13,11:11
Ďakujem za odpoveď ,ale platí v živote dôveruj ,ale preveruj.