Samuell Cigánik
04.11.13,19:03
Chcem si doma založiť "rodinnú" vinotéku a chcem sa spýtať či do takej vinotéky môžem zakladať na dlhý čas akékoľvek vína napríklad aj z Tesca alebo iba určité archívne vína? Ďakujem.
Andy Kralik
04.11.13,18:51
No vo vinoteke mozes skladovat co chces ale..
..nie kazde vino je vhodne na dlhodobehsie skladovanie a bude po par rokoch pozivatelne..
..nie kazde archivne vino kupovane v beznych "hypersupermarketoch" bolo pocas distribucie skladovane tak, ze je vhodne na pitie, nieto este na archivovanie..
..nie kazde spravne skladovane archivne vino, ti bude po par rokoch chutit..

aj spravne skladovane vino casom zreje, chut sa meni. Prave vinoteka ti umozni sledovat zmeny chuti. O mnohych veciach si mozes precitat, mnohe veci zistis az "samostudiom".. Vela spokojnosti a radosti..
buchač
04.11.13,19:10
Veľmi jednoduchá otázka ....:)
...a táááák zložitá odpoveď .......:rolleyes:

Aj v Tescu majú dobré a kvalitné vína predsa .
Majú aj lacnejšie a aj vyššie cenové relácie ...

Základom pri výbere je ročník .
Ak ideš dať do archívu , tak pozeraj na rok zberu .

Záleží aj od toho , či budeš kupovať a zakladať si nejakú zbierku , alebo si kúpiš dobrý ročník ( viac fliaš ) z jedného druhu na neskoršiu konzumáciu ...
Mr.40
09.11.13,15:50
základom pri výbere nie je ročník... V danom roku sa mohlo urodiť zdravé, kvalitné hrozno, ale záleží na vinárovi, či z toho dokáže či vie alebo skôr chce spraviť aj dobré víno. Ja by som hľadal víno od renomovaného producenta s nejakým ocenením z výstav a kupoval by som ho v jeho podnikovej predajni...
buchač
09.11.13,18:12
Hm ....pil som už vína zo všeliakých pivníc ...
Aj so súkromných ...a to už bolo fakt víno a nie patoky ...
Dokonca som víno aj jedol ...

Ja som názoru , že renomovaný výrobca nemusí byť práve kvalitný ...
Ale to je len a len môj názor .