baninka
21.03.06,09:02
ahojte, čítam práve článok v Hospodárskych novinách, kde zvyknú uverejňovať pokecy k nejakým témam. Mám tému "Rodičovská dovolenka-čo ovplyvňuje a na čo je nárok"
Tam píšu, že keď žene skončí materská (28 týždňov) a nasleduje rodičovská dovolenka, že ju neterba oznámiť do SP ako skončenie MD, ale len ako prerušenie-z dôvodu čerpania RD. To mi je jasné. Takto som to aj urobila.
"Odo dňa nasledujúceho po skončení materskej dovolenky zamestnanec prestáva byť vylúčený z povinnosti platiť poistné. Tento z-nec je naďalej evidovanýá v informačnom systéme ako fyzická osoba, za ktorú platí poistné na dôchodkové poistenie štát"
A tomuto, čo citujem nerozumem. Ja si myslím, že za človeka, ktorý je na materskej platí poistenie štát, akonáhle je na rodičovskej, prerušuje sa mu poistnie nemocenské, dôchodkové a poistnie v nezamestnanosti.

Metie ma tá prvá veta v citáte.
Protirečí si to akosi. Prosím vás o vaše názory-či som len ja zle pochopila ten citát alebo či nemám dobré vedomosti. ďakujem.
Tweety
21.03.06,08:09
Touto krkolomnou vetou chceli povedať, že si neplatí povinné poistenie, ale platí za ňu štát.