not4me
04.11.13,23:21
Zdravim Vas vsetkych.
Uz nieco vyse roka berem SEROXAT-mam diagn. silny tetenicky syndrom,mensie fobie ,ked sa nachadzam v nakupn.centre kde je vela ludi,resp. na miestach kde sa nachadza vela ludi.
Rovnako mavam casto zvlastn pocit akoby som spomalene vnimal veci okolo seba.Casto z toho mavam navaly potenia,krutenie hlavy,taky nejasny pohlad na aktualne situacie ktore sa prave v mojom okoli deju,tras ruk,sucho v ustach a pod.
Zacal som brat Seroxat,troska sa to upravilo,ale ma to urcite daleko od normalu.
Su tu teda nejaki ludia,co beru rovnake AD a ake maju skusenosti s nim.

Dakujem za kazdu radu, resp. ak tu mate niekto pod.problemy,podelte sa :)
korela
07.11.13,05:47
Celkom rozumný článok. http://www.pluska.sk/izdravie/budme-zdravi/liecba/01/tetania-novodoba-pliaga-mladych-ludi-da-liecit.html
Čo sa týka horčíka, práve nedávno som čítala, že z minerálky si telo stiahne až 80% magnézia, zo stravy 20-40%.
Ako si na tom so svojou energiou? Ak nestačí kvalitná výživa, tak pridaj doplnky výživy. Bola som proti nim po celý život. Už som zmenila názor.
not4me
07.11.13,09:42
dakujem
korela
07.11.13,23:30
Aby si vedel, ja tetániu nemám. Ale táto a podobné dg ako panická porucha, rôzne fóbie sú dnes už tak veľmi rozšírené a obťažujúce, znižujúce kvalitu života, že ja osobne by som sa zamýšľala ísť aj inou cestou na odstránenie tejto dg.
Bolo by vhodné, keby ti tu odpovedal aspoň psychológ, či je Seroxat tým vhodným liekom. To je antidepresívum.
Ja osobne som od útleho detstva davy neznášala, prvomájové sprievody boli utrpením. Nemala som pocit ohrozenia, iba som nechápala ich zmysel (ešte v predškolskom veku). Po celý život som svoje deti viedla k tomu, aby sa davom vyhýbali. Človek nikdy nievie, ako sa dav zachová.
Osobne si dnes myslím, že je to prenos z veľmi dávnej minulosti, veď ľudstvo si prešlo v dejinách riadnymi lekciami.
Buď ísť cestou odblokovania, alebo aj cez výživu. Zdravé telo, zdravý duch.
Kedysi ľudia nakupovali v malých neprepchaným obchodoch, ešte sa aj porozprávali s personálom. Dnešné centrá sú svojím spôsobom neprirodzené priestory zväčša bez prirodzeného svetla, upravený vzduch, koncentrácia ľudí na jednom mieste. Rovnako v MHD.
Viac prírody, prány, slnka. Zrejme si citlivejší jedinec. Daj si urobiť u praktického lekára mineralogram na čo najviac prvkov. Trochu si otestuj svoju fyzickú kondíciu.
korela
07.11.13,23:35
Ak si tak ešte neurobil, máš možnosť si dať hore do vyhľadávača - tetánia, je otvorených niekoľko tém.