saglucka
05.11.13,07:41
Ahojte, potrebovala by som poradit.
Ide o portal, ktory predava fotografie ludi. Na tomto webe je mozne nakupovat len formou kreditov, ktore si musi zaujemca kupit. Nakup kreditov prebehne cez paypall. Moja otazka je, ked firma prijme takuto zalohu, je povinna vystavit nejaky doklad kupujucemu? Pre nas je to v podstate prijata zaloha. Ako to bude s dph? Vystavujem doklad o prijatej platbe s vycislenou dph? Pojde o prijate kredity z roznych statov. Takisto fotografie cez portal predaju fotografy z celeho sveta.
Samozrejme po kupe fotografie, kupujuci dostane vyuctovaciu fakturu, cast ide firme ako sprostredkovatelovi a cast fotografovi.
Takze moja otazka je, ako s dphckou pri nakupe kreditov?
Dakujem velmi pekne.
KEJKA
05.11.13,06:55
z rovných státov?.........aha "z rôznych štátov"
pokiaľ kupujúcim je občan, nemusíš vystaviť faktúru.
Ale z tržieb a aj z prijatých záloh vopred musíš odviesť DPH - pokiaľ sa jedná o predaj v tuzemsku. Do zahraničia je to oslobodené. Toto platí pri bežnom obchodnom styku.
U teba ide o zásielkový predaj, ale predpokladám, že hranicu 35000 EUR resp. obdobnú hodnotu určenú v iných štátoch nedosiahneš a nebudeš mať povinnú registráciu DPH aj tam.
Viac v zákone - pozri zásielkový predaj.
saglucka
05.11.13,07:15
Dakujem velmi pekne. Tzn. ze v pripade tuzemskej osoby odvadzam dph - vsetko jasne. V pripade zahranicnej osoby je to oslobodene, cize neuvadzam nikde v dan. priznani dph, ano? Obrat 35000 urcite nedosiahneme :)
KEJKA
05.11.13,11:51
a to ešte obrat v každej krajine
saglucka
06.11.13,07:02
Kejka, aby som si bola ista: predaj do krajin EU (ci reg. alebo nereg. VAT subjekt) a do tretich krajin, vsetko je oslobodene od dph? Cize uctujeme sumu bez dph? Prepac, nemam s tymto skusenosti a studujem tie zakony a uz som z toho jelen... Dakujem moc.