Lucia Lafkova
05.11.13,09:10
Dobrý deň, viete mi niekto poradiť aký šampón by som mala použiť aby mi tak často nemastneli vlasy, mal niekto z Vás problém, že si musel každý deň umývať vlasy a pomohol mu nejaký šampón alebo byliny???
kopretinka
05.11.13,08:26
Existuje veľa dôvodov nadmernej produkcie mazu a mastnej pokožky hlavy. Môžete mať genetické predispozície k zvýšenej produkcii mazu. Hormonálne zmeny počas puberty a tehotenstva môžu mať vplyv na aktivitu tvorby kožného mazu. To isté platí pre všetky podmienky, ktoré ovplyvňujú našu náladu a zdravotný stav. Niektoré lieky a hormonálne prípravky môžu tiež viesť k viac či menej významným zmenám v tvorbe kožného mazu.
Používanie šampónu s bylinnými extraktmi je tiež dobrým pomocníkom v boji proti nadmernému masteniu vlasov. Rozmarín, harmanček, žihľava a šalvia sú starodávne účinné bylinky proti mastný vlasom. Nie síce veľmi známe, ale za to účinné na mastné vlasy sú praslička a pagaštan, ktoré potláčajú nadmernú tvorbu mazu a upokojujú pokožku hlavy.
používaj šampón na mastné vlasy,rob si bylinkové oplachové kúry.
Skús sa opýtať v kaderníctve,či nemajú nejaké špeciálne prípravky.
(Vlastnú skúsenosť nemám,ale ja osobne som prešla na hand made mydlo aj šampón...ale to nemusí riešiť tvoj problém....)
avalik
05.11.13,08:36
Mám jemné vlasy, mastia sa mi ... umývam si ich denne (samozrejme okrem dní keď nemusím ísť z domu) ... nepomáha nič, takže snažím sa ich umývať riedeným šampónom určeným na každodenné použitie, kondicionér používam max. raz do týždňa


http://www.porada.sk/t193319-mastne-vlasy.html
kopretinka
05.11.13,08:38
hlavne nepoužívať šampón 2v1
terezamaria
05.11.13,08:48
Umývam si vlasy denne, vyskúšala som nespočetne veľa šampónov, ale nemôžem povedať, že by niektorý bol úplne naj....teraz používam Alpecin, zdá sa mi byť dobrý, našla som ho na nete, dávam link : http://www.a-cosmetics.sk/kofeinovy-sampon-pro-znatelne-viac-vlasov-alpecin--c1.html
Lucia Lafkova
05.11.13,08:55
Ok ďakujem vyskúšam, a tebe pomáha na mastné vlasy??
terezamaria
05.11.13,09:02
Zatiaľ som veľmi spokojná :-)
taiko
05.11.13,09:04
myslim, ze vlasy by sa nemali casto umyvat, lebo sa poskodzuje mikroflora, vysusuje sa pokozka, premnozuju sa bakterie a to ma za nasledok dalsie "zmastnovanie". Len mimochodom. Nemas aj akne? Neberies hormonalnu antikoncepciu?
Vycistit pecen by nepomohlo? Su na to rozne bylinky. Len tak ma napada, ci by nebolo lepsie vyriesit pricinu, nez dosledky.
lujza.j
05.11.13,09:09
Pri hand made sampone../.tiez sa chcem k nemu dopracovat:D...zatial som iba pri mydle...../by som sa pozastavila a na tvojom mieste si nieco precitala....ja som nasla na nete skusenost kde zena pise ze po vyrobeni si domaceho tuheho samponu sa jej vlasy prestali mastit.....z toho mi pride ze tie sampony z obchodu su umyselne tak vyrabane...aby sme si vlasy drhli kazdy den...aby bol kšeft
...ale ano.... dovody- pricina u teba moze byt aj ina
Lucia Lafkova
05.11.13,09:25
nie neberiem hormonálnu atikon, pleť mám zmiešanú, pečeňové testy neviem aké mám teraz ale pred 2 rokmi som mala dobré, mám si kúpiť čaj na pečeň alebo čo poradíš, ja pijem pravidelne alchemilku žltozelenú.
kopretinka
05.11.13,09:32
sorry,musím ti dať neužitočné,už 30 rokov sa píše,že vlasy sa majú umývať vtedy,keď to potrebujú,už 30 rokov minimálne sa píše,že je to blud....nech sa ti páči,ty si nemusíš umývať vlasy aj mesiac....dobrú chuť
taiko
05.11.13,09:35
no ja by som si dal cajik zo stovika kuceraveho, pupavy a pestreca marianskeho. Ten cajik by mal prefuknut pecen, slezinu aj zlcnik. :)
kopretinka
05.11.13,09:36
ja si vôbec nemyslím,že sa vyrábajú také šampóny,ako ty tvrdíš.Pri používaní domáceho som nespozorovala,žeby sa mi menej mastili,ale používam ho asi len 2mesiace...
kn-alka
05.11.13,09:37
taiko
05.11.13,09:39
ehja, ved ja som nikde nepisal, ze sa vlasy nemusia umyvat. A za (-) sa nemusis ospravedlnovat, vsak kazdy mame pravo na nazor :)
lujza.j
05.11.13,09:41
No ja samponom neverim uz davno...nemaju nic spolocne s vlasmi.....neurobia napr.objema ine zazraky na pockanie...vlasy sa zmenia ked dostanu vyzivu zvnutra...ale nie je to za mesiac ani za dva....
taiko
05.11.13,09:44
tak tak , tam niekde som aj ja smeroval
kopretinka
05.11.13,09:46
šampón iba odstráni špinu,od šampónu nesmiete čakať nič viac,žiadny objem,žiadne zahustenie vlasov :D to je len reklama
Lucia Lafkova
05.11.13,09:47
Ok, dik za radu
kopretinka
05.11.13,09:54
skús aj tie oplachy bylinkové,žihľavu určite zvonka aj zvnútra
Indeed
05.11.13,10:11
Už viac ako 25 rokov sa kvoli svojej práci musím DENNE sprchovať, samozrejme,že si umyvam aj vlasy
a neškodí mi to nejako viditeľne
prostriedky používam rozne cez najlacnejšie "nafasované" mydlo, cez "parfumované sprcháče", cez mydlo Protect až po tekuté mydlá roznych značiek
kupované vo veĺkých baleniach....
lujza.j
05.11.13,10:29
Viem ze to je masaž zakaznika....spinu umyje aj Jar:Dtak asi ziadny rozdiel....
kopretinka
05.11.13,10:30
jar by som si na hlavu nedávala,to bude asi silnejší odmasťovač
lujza.j
05.11.13,11:11
Ved taku Jar som myslela za s balzamom senzitive:D
Estetic
13.11.13,10:53
Umývať vlasy je potrebné denne,hlavne alergici,na vlasoch sa zachytáva množstvo alergénov,ktoré potom v noci v prípade neumytia vlasov robia problémy.Je vhodné používať kvalitný šampon s minimom saponátu,najlepšie svetlý a nie moc voňavý a rozhodne nie s kondicionerom.Čím menej prídatnej chemie na vlasy tým lepšie.Skôr na oplachovanie bylinkové čaje,samozrejme ak nie ste bylinkoví alergici.
Dáša_
13.11.13,11:41
baby, prečo si my nezaložíme niekde kozmetické okienko??? Ja už viac ako pol roka používam na vlasy sodu bicarbonu a ocot. A farbila som henou :)
lujza.j
13.11.13,12:05
:D
promont maja
13.11.13,12:16
... používam šampón Oriflame na mastné vlasy ( zelený): http://sk.oriflame.com/products/product-detail.jhtml?prodCode=14719 ... doteraz som lepší nenašla ... mám jemné rýchlo mastniace sa vlasy ... odporúčam ... takto si umývam vlásky dvakrát do týždňa ... predtým skoro každý druhý deň ...
Dáša_
13.11.13,12:17
zaujímavý rozhovor, ani neviem, či som to sem už nedávala

http://www.rozhlas.cz/meteor/prispevky/_zprava/vlasy-o-vlasy--1167004
silvapoko
15.10.14,07:56
Ahoj. Skús si pomôcť suchým šampónom, ktorý sa používa bez vody. Stačí nastriekať, všúchať do vlasov, čo vstrebe nadbytočnú mastnotu a upraviť ako si zvyknutá. Jeden deň klasicky umyť vlasy a druhý a možno aj tretí deň použiť suchý šampón. Večer ho iba vyčešeš a potom zase umyť vlasy. Mohlo by to byť pohodlné riešenie. Ja používam výrobky od Dove a suchý šampón majú tiež dobrý a aj pekne vonia. http://pemi.cz/cs/detail-zbozi/vysledky-hledani-0:1:1/dove-suchy-sampon-200ml-50627.html
Tweety
15.10.14,08:07
ako môžeš niečo suché nastriekať? ale inak suchý šampón je super
Estetic
15.10.14,10:10
Je to vhodné,pokiaľ človek nie je alergik.Akonáhle je alergia,suchý šampon ju môže zhoršiť.Alergici by si mali hlavu umývať denne.
lujza.j
15.10.14,10:53
ak by som si suchý...tak isto iba ak moj handemade:D
petermikuláš
15.10.14,13:41
Napíšem aj ja za seba. Vyskúšal som v minulosti nespočetné množstvo šampónov, ale posledných šesť, sedem rokov, už používam len jeden. Čisto prírodný produkt, pre mňa neuveriteľný pretože odkedy používam tento, sadol mi jak....... Skrátka paráda. Mám ny mysli tento http://www.mojalekaren.sk/thermal-sampon-na-vlasy-300ml/
Inak napr. mojej manželke dobre nerobí. Takže treba poskúšať, lebo každému pomáha niečo iné. Ale za seba, toto je pre mňa jedinečný šampón. Dúfam, že to nebude znieť ako reklama, je to len moja dlhodobá skúsenosť.
Myslím, že je to dokonca slovenský patent nejakej inžinierky. Ja to kupujem len v lekárňach, pochybujem, že sa predáva bežne v obchodoch.
Tweety
15.10.14,13:43
ten som niekedy používala tiež, má krásnu, takú zvláštnu vôňu
1Zuza
15.10.14,14:13
Súhlasím.
fortunka
15.10.14,15:20
Ako každodenná umývačka vlasov (kedysi aj 2x denne) d oporúčam žihľavový šampón od Klorane. U mňa pomáha na milion percent (teraz umývam cca každe 2-3dni), a bez sušenia vlasov v dĺžkach.
Pred tým som mala aj Thermal šampón, kotrý bol fajn, ale veľmi ničil vlasy. Suché šampóny boli podľa mňa strašné.... ale proti gustu...
A teda neviem, či je to ešte "otázka" keď je rok stará :)))
fortunka
15.10.14,15:22
hehe, tak prave som ho spominala :P Mne na dlhe vlasy nesedi, pokozka - fajn, ale vlasy mi to totalne vysusovalo
lujza.j
15.10.14,15:30
už od februára si umývam aj moja rodina mojim handemade:)...tuhým šamponom a som spokojná už by som nemenila.....
juraska
16.10.14,11:09
Ja si vlasy tiež umývam takmer každý druhý deň a to už pár rôčkov... často používam žihľavové zábaly.Sú fakt super.