Pani Oravcová
05.11.13,19:47
Zdravím chcem sa opýtať keď som dostala na aute defekt čo mám teraz robiť s tým kolesom. Dá sa to zalepiť či opraviť ? Alebo tú gumu musím zahodiť a kúpiť novú. Čo sa viac oplatí. Za odpoveď vopred ďakujem :)
buchač
05.11.13,18:53
Porovnaj ceny

Oprava
https://www.google.sk/search?client=opera&rls=cs&q=oprava+defektu+cena&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest

Nová pneu - vyhľadaj rozmer a nájdi najlacnejšiu verziu
http://www.nejlevnejsipneu.cz/sk/info.php

Pri porovnaní a hlavne po ňom zistíš , že oprava je je lacnejšia o tých 100% ...;)
Stefan2005
05.11.13,20:50
... to závisí do defektu, aký si dostala... pri poriadnom dur-defekte už len nová pneumatika, pri inakšom ako píše buchač...
lujza.j
06.11.13,06:18
Moje decko nedavno...nova guma slahla ju riadne cca.2cm...od plechaču....chlap v pneu ze lepi to niekto vo Voderadoch....podotkol,ze on by si lepenu gumu na takom mieste na auto nedal.....takze asi tak....ze jednu letnu si musi dokupit...
taiko
06.11.13,06:24
ja som dostal defekt v Nemecku. Nova pneu v mojom pripade 120EUR, oprava defektu 30EUR (demontaz kolesa, demontaz pneu, lepenie, vulkanizacia, montaz pneu, montaz kolesa ) . Nuz si teda vyber :D
PS: este dodam, ze som nemal velku dieru ( to zas bude rehotu :D), len mi skrutka vosla do kolesa, takze otvor bol asi 3mm
buchač
06.11.13,06:30
Lui ,nešpekulujme ....

Samozrejme , že záleží aj od miesta a veľkosti poškodenia pneumatiky .
Ak je pneu poškodená z boku ,niekde nad diskom ?
Nuž dá sa aj tento defekt opraviť , lenže tu už ide o vulkanizovanie a to je úplne iná káva .
Pneu už nebude mať tie svoje pôvodné vlastnosti ( záťaž ,rýchlosť , hádzanie kolesa ) a preto sa to veľmi neoplatí .
Samotná oprava ide do cifier porovnateľných s cenou novej pneumatiky ( tie lacnejšie samozrejme )....
lujza.j
06.11.13,06:31
Buď rad ze si mal malu dieru:D...my sme raz z dovci z HR dosli s dabl defektom....2 šrobky v pneu:Dmoc neprepustali vzdy sme dofučkali na pumpici:D
lujza.j
06.11.13,06:34
Ved toto....odbocovala do prava,takze PZ...chytila rozj.bany patnik....letna mala 3 mesiace.....samozrejme zase pribeh ako inak.... ja a moje decko:D