evinka33
05.11.13,23:48
Prosím veľmi pekne nájde sa niekto kto mi pomôže ako zaúčtovať exekúciu od Soc.poistovne v JÚ (príspevky čo som našla tu na Porade sa týkali PÚ)
Účtovanie výpisu z VÚB banky:
21.10. poplatok banky za spracovanie exekúcie
21.10. suma zablokovaných peňazí reálne stiahnutá z podnik.účtu na nejaký vnútrobankový účet
22.10. súdne trovy exekúcie
po uhradení nedoplatku priamo na účet SP je ďalší pohyb na účte, ktorý som si nie istá kam v pen.denniku zaradiť a to 04.11. vrátenie zablokovaných peňazí z účtu banky späť na podnik.účet
všetky uvedené pohyby som zatiaľ zaúčtovala ako VNZD (ten príjem zo 4.11. ako PNZD) ale nie som si istá, či je to správne, či predsa len nemá byť niečo z toho VOZD ... vopred ďakujem za pomoc, snáď už niekto z vás podobný prípad účtoval
a_je_to
06.11.13,12:28
O daňovo uznaných výdavkoch bolo už vydané množstvo hrubých publikácií od Poradcu Žilina, Verlag Dashofer a pod. Neštudujem to, dávno som exekúciu neúčtoval, ale ...
- poplatok banky by som určite dal na vozd služba, aj keď súvisí s exekúciou
- súdne trovy exekúcie tiež vozd ostatné
- stiahnuté sumy treba rozpísať na sankčné - penále, pokuty, prirážky ... tie budú vnzd, podľa § 21. A stiahnuté exekuované odvody zase vozd odvody. Vrátenie zablokovaných peňazí je zrejme vrátená duplicitná úhrada, takže storno stiahnutých súm mínusom v tých istých položkách, ako bola zrážka.