zuzka100
21.03.06,09:59
Prosim Vas, kto mi tu po lopate rozpiše ako v jednoduchom uct zauctovat fa za stravne listky pre SZČO???
Zivnostnik si kupil 64 stravnych listkov v hodnote 89 Sk = 5696. Potom je tu ešte poplatok 199+DPH. Ako to mam všetko zaučtovat???
Dakujem
Yvvetta
21.03.06,09:29
Suma 5 696,00 - výdavok neovpl. základ dane
Poplatok 199 - prevádzková réžia
DPH - odpočet - nárok na odpočet
Interný doklad 55% z 5696 = 3 132,80 - prevádzková réžia

Ja by som to takto urobila
emily
21.03.06,09:32
Suma 5 696,00 - výdavok neovpl. základ dane
Poplatok 199 - prevádzková réžia
DPH - odpočet - nárok na odpočet
Interný doklad 55% z 5696 = 3 132,80 - prevádzková réžia

Ja by som to takto urobila

Ja by som to rovno rozdelila na ovpl. a neovpl. ZD a ID by som vynechala
zuzka100
21.03.06,10:28
Vdaka kočky, ste zlaté.
evae
01.06.06,08:43
neviete mi poradit? mozem si ako SZCO kupit teraz pocas juna stravne aj spatne za prvych pat mesiacov a uplatnit v nakladoch? z dovodu financii sa to nedalo skor, ale nie som si ista ci teraz mozem.... dakujem
Tweety
01.06.06,09:16
neviete mi poradit? mozem si ako SZCO kupit teraz pocas juna stravne aj spatne za prvych pat mesiacov a uplatnit v nakladoch? z dovodu financii sa to nedalo skor, ale nie som si ista ci teraz mozem.... dakujem
Samozrejme môžeš.;)
evae
01.06.06,09:18
to by bolo super. lebo som pocula, ze spatne nemozem a ze si ku stravnym musim prikladat blociky, ze som si za ne kupila obed. Dakujem
Tweety
01.06.06,09:22
to by bolo super. lebo som pocula, ze spatne nemozem a ze si ku stravnym musim prikladat blociky, ze som si za ne kupila obed. Dakujem
Aby si ma rozumela, ak už máš za tie mesiace bločky od stravovania, a chceš si ich uplatniť, tak potom za tie mesiace už stravenky nemôžeš. ALe ak si si nedala do účta bločky, tak stravenky môžeš. Iba jedno, alebo druhé. :cool:
evae
01.06.06,09:23
to viem, ze dva krat by mi to asi tazko preslo, aj ked, nebolo by od veci :D
Peterka
01.06.06,09:52
Ja by som to rovno rozdelila na ovpl. a neovpl. ZD a ID by som vynechala
Toto je najlepšie riešenie ale ja účtujem v ALFE od Krosu a jeden zápis-výdaj neviem rozdeliť na dva účely.
slovex
01.06.06,09:59
Samozrejme môžeš.;)

mne sa to moc nezdá keď si kúpi stravné lístky v mesiaci jún mala by si ich uplatniť až od júna, ináč je to nejako proti logike účtovníctva veď ťažko môžem spätne nakupovať lístky napr. pre zamestnancov - to je len môj názor
Tweety
01.06.06,10:03
mne sa to moc nezdá keď si kúpi stravné lístky v mesiaci jún mala by si ich uplatniť až od júna, ináč je to nejako proti logike účtovníctva veď ťažko môžem spätne nakupovať lístky napr. pre zamestnancov - to je len môj názor
Nevidím v tom problém, ak firma nemá peniažky napr. od januára do apríla na stravenky, nakúpi ich v máji spätne. Zamestnanec má nárok na stravenku za odpracovanú zmenu viac ako 4 hodiny denne. Ak by ich nedokúpil, zamestnanec by bol ukrátený o nárok.
evae
01.06.06,10:11
ved to, viem ze vo firme majitel bezne kupi mesiac dva neskor, ked mu to nevyda a zamestnancom da, maju na to narok. len som nevedela co robit ako SZCO. nie je nejaka opora v zakone?
Tweety
01.06.06,10:12
ved to, viem ze vo firme majitel bezne kupi mesiac dva neskor, ked mu to nevyda a zamestnancom da, maju na to narok. len som nevedela co robit ako SZCO. nie je nejaka opora v zakone? Pre SZČO platia pravidlá rovnaké, ako pre zamestnanca v PP podľa ZP § 152.
renča1
01.06.06,10:57
Ja som sa ešte nikde nestretla s takýmto niečim. Môj názor, nedá sa uplatniť spätne stravné, pretože ak došlo k dodaniu strav.poukážok, poskyt.stravy za jan., feb.atd… tak faktúra mala byť vystavená dňom dodania a nie až vystavená po 3 alebo 4 mesiacoch. Iný prípad by bol, keby strava bola dodaná , dátum vystavenia dňom dodania a splatnosť až za 2,3 mesiace. Vtedy by som brala ohľad na to, že szčo, zamestnávateľ nemal dostatočne finan.prostriedkov nato, aby môhol zaplatiť.
Tweety
01.06.06,11:04
Ja som sa ešte nikde nestretla s takýmto niečim. Môj názor, nedá sa uplatniť spätne stravné, pretože ak došlo k dodaniu strav.poukážok, poskyt.stravy za jan., feb.atd… tak faktúra mala byť vystavená dňom dodania a nie až vystavená po 3 alebo 4 mesiacoch. Iný prípad by bol, keby strava bola dodaná , dátum vystavenia dňom dodania a splatnosť až za 2,3 mesiace. Vtedy by som brala ohľad na to, že szčo, zamestnávateľ nemal dostatočne finan.prostriedkov nato, aby môhol zaplatiť.

Háčik je v tom, že k dodaniu nedošlo. Dôjde ak si ich kúpi spätne v júni.
evae
01.06.06,11:07
presne tak, este som ich nekupila ani nedodala. pred tym ako kupim zistujem, ci si ich mozem kupit spatne (za januar az maj) a uplatnit ako naklad.
Tweety
01.06.06,11:09
presne tak, este som ich nekupila ani nedodala. pred tym ako kupim zistujem, ci si ich mozem kupit spatne (za januar az maj) a uplatnit ako naklad.
Ale už si to zistila, nie? Odpovede som dala aj ja.
evae
01.06.06,11:53
ano, idem kupit a dam si do nakladov :) som len podciarkovala fakt, ze to este nebolo dodane, ako si vravel/a