jardo35
06.11.13,07:14
Dobrý deň.Chcel by som sa spýtať.Jeden pán mi je dlžný peniaze a exekútor mu postupne stiahol sumu 800 eur. Je možné,že si exekútor z tejto čiastky môže ponechať na svoje trovy sumu 300 eur? Má na také niečo nárok?Ďakujem
tictac7
06.11.13,06:24
Prečo Ťa to trápi? Vyplatil Ti exekútor čiastku, ktorú vymohol pre Teba - teda istinu a príslušenstvo? On má tiež výdavky s vymáhaním exekúcie a tieto má vyčíslené a tiež si ich vymáha od povinného...
jardo35
06.11.13,08:36
Ide o to,že ten pán mi dlží nejakú čiastku.Ozval sa mi,že sa chce dohodnúť.Tak sme sa dohodli na nejakej sume,z ktorej sme odrátali to,čo mi už poslal a to čo mu stiahol exekútor (800 eur).Zbytok chcel doplatiť tak,že mi niečo pošle na účet a ten zbytok ešte cez exekútora.Včera som sa dozvedel,že na účet prišlo iba 500 eur a že 300 si nechal exekútor.To mení celú situáciu,pretože on si myslí,že všetky peniaze idú ku mne,ale to nie je pravda.Preto som chcel vedieť,či má exekútor na niečo také nárok.Ešte som nemal z ničím takýmto skúsenosť,tak zisťujem čo sa dá.Ďakujem.
tictac7
06.11.13,08:39
...áno exekútor má nárok na odmenu a na náhradu výdavkov. Takže teraz to už bez jeho čiastky nepôjde...
lulazz
06.11.13,19:41
Áno,môže,pokiaľ má napr.vysoké hotové výdavky (ak napr.za ním cestoval ďalej) alebo mu mohol aj zriadiť záložné právo - tam je odmena za zriadenie 33,19 za KAŽDÚ založenú nehnuteľnosť....
Braňo
06.11.13,19:47
nárok na to má, vyčíslenie exekúcie pošle. podstatné je, že pán sa mohol dohodnúť bez nákladov exekútora pred vymáhaním. Teraz je neskoro.
draik
06.11.13,21:22
Je úplne jedno, či povinný z exekúcie uhradí dlh priamo oprávnenému (Vám) alebo prostredníctvom exekútora. Exekútor má nárok na odmenu, akoby sumu vymohol sám. Navyše oprávnený je povinný informovať exekútora o tom, že plnenie prijal priamo od povinného (ak nejde o plnenie na základe už vydaného exekučného príkazu).
Indeed
06.11.13,22:33
daj sťažnosť na komoru exekutorov,
tam tieto prešľapy riešia

a poniektorí "tiežexekutori" už aj prišli o licencie.....
lulazz
07.11.13,06:17
by ma zaujímalo ako vieš automaticky,že ide o prešľap exekútora...veď nevidíš do spisu ;)
Indeed
07.11.13,06:42
Nič neviem,ak by som VEDEL tak som už za vodou...moj prispevok nabada na podanie sťažnosti na komoru exekutorov, to je všetko čo som chcel povedať.