yvica
06.11.13,08:44
dobrý deň, chcela by som sa opýtať ak robíte účto oddeľujete zamestnancov, mám taký problém, že sa mi stále menia počty zam. čiže za účto mam stanovenú cenu + cena za každého zamestnanca ale mám dohodárov, na hpp a na hpp,ktorým sa vracajú odvody cez úrad práce to je náročnejšie, akú cenu by ste si dali? dík
a_je_to
06.11.13,10:55
No ... to je ťažká otázka. Lebo je to ... na rôznych miestach rôzne. U mňa sa účto už dávno nefakturuje podľa funkčných väzieb ... za hodinu, za doklad, za záznam. Beriem ohľad aj nato, čo druhá strana strpí ako nutnú prirážku. Vlani som si robil svoju štatistiku odmeňovania mojich prác v JÚ pre jedného vybraného klienta. Ktorý mal neustále pocit, že mu neúnosne dvíham cenu. Porovnal som koeficienty nárastu za posledných 11-12 rokov :
- jeho najlepšie odmeňovaného zamestnanca = 2,56
- priemernej mzdy = 1,91
- minimálnej mzdy = 1,94
- fakturovaných súm v rokoch = 1,62
- minimálnych odvodov do SP = 2,42
.... a na záver nárast mojej odmeny za jeden doklad = 1,60
Keď som mu to ukázal, tak sklapol a bol potichu rád. Že moja cena nerástla tak, ako ostatné náklady podnikania. Aj ja som spokojný, lebo mne zase u stáleho klienta výrazne rastie produktivita práce.
Ak máš možnosť, spočítaj si svoje doterajšie záznamy, zisti ich doterajšiu cenu a oceň si nárast záznamov, podľa doteraz ním uznaných cien. Také by mal akceptovať aj pri náraste prác.
Ja si vždy za minulý rok spočítam ročnú fakturáciu, ročný počet riadkových záznamov, predelím a výslednú cenu prenásobím 1,05 /inflačný koeficient/. Touto cenou potom ohodnotím vykonané záznamy ďalšieho roka. Ale fakturujem v prepočte na hodiny a svojou sadzbou. Nedá sa neakceptovať ...
yvica
16.12.13,12:00
no ja mám k oktobru 4900 riadkov a 30 zamestnancov