mihalnica
06.11.13,08:52
Je možné udeliť výnimku pre splnenie podmienky na zaradenie pre 11.plat.stupeň,pokiaľ učiteľ učí len 1/3 svojej aprobácie a 2/3 učí neaprobovane, keďže škola nemá učiteľa, kt. by aprobovane odučil daný predmet?
Mám na mysli učiteľa ZŠ,ktorý v svojej aprobácii nemá informatickú výchovu,takže tento predmet učí neaprobovane na 1.st.ZŠ v dvoch tretinách svojho úvazku. Môže mu zostať priznaná 11. platová trieda?Som učiteľkou prvého stupňa ZŠ s prvou atestáciou a nemám inf.výchovu vyštud. ako ďalší predmet, ale v 2/3 svojho úvazku tento predmet vyučujem. Je v poriadku, že som zaradená do 11. platovej triedy, ak vyučujem neaprobovane viac ako polovicu hodín svojho úvazku?
avalik
06.11.13,08:01
553/2003 Z. z.Zákon o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov

§ 5
Platové triedy a zaraďovanie zamestnancov do platových tried

(1) Zamestnávateľ zaradí zamestnanca do platovej triedy podľa najnáročnejšej pracovnej činnosti z hľadiska jej zložitosti, zodpovednosti, fyzickej záťaže a psychickej záťaže, ktorú má vykonávať podľa druhu práce dohodnutého v pracovnej zmluve, a podľa splnenia kvalifikačných predpokladov, ktoré sú potrebné na jej vykonávanie.
....
(11) Pri zaradení zamestnanca do platovej triedy zamestnávateľ neprihliada na dosiahnutý vyšší stupeň vzdelania alebo na iný druh osobitného kvalifikačného predpokladu, ako je stupeň vzdelania alebo druh osobitného kvalifikačného predpokladu, ktoré sú v katalógu alebo v osobitnom predpise8) ustanovené pre ním vykonávanú najnáročnejšiu pracovnú činnosť; to neplatí pre pedagogického zamestnanca, odborného zamestnanca, vedúceho pedagogického zamestnanca a vedúceho odborného zamestnanca, ktorí sa do platovej triedy zaraďujú podľa dosiahnutého kariérového stupňa podľa osobitného predpisu.11aa) Na vedúceho pedagogického zamestnanca a na vedúceho odborného zamestnanca sa odsek 2 nevzťahuje.

11aa) § 27 ods. 2 a § 34 zákona č. 317/2009 Z. z.

341/2004 Z. z.Nariadenie vlády Slovenskej republiky, ktorým sa ustanovujú katalógy pracovných činností pri výkone práce vo verejnom záujme a o ich zmenách a dopĺňaní
17. ŠKOLSTVO A TELOVÝCHOVA
avalik
06.11.13,09:31
aky ma uvedeny karierovy stupen?
mihalnica
07.11.13,10:07
c) pedagogický zamestnanec s prvou atestáciou