Start.16011947
06.11.13,10:41
Dobrý deň, chcem sa opýtať či sa dá zrušiť trvalé bydlisko dospelého študujúceho syna,ktoré má nahlásené v nehnuteľnosti, ktorej som výhradným vlastníkom. Platím mu dohodnuté výživné(je potvrdené súdom), odmietol bývať v spoločnej domácnosti a odsťahoval sa k starým rodičom, ich adresu uvádza vraj ako prechodnú.Dá sa tento krok vykonať na evidencii obyvateľstva, obecnom úrade, či podať návrh na zrušenie trvalého pobytu na súd. V prípade súdneho pojednávania mám šancu, že dopadne v môj prospech? Nad synom nemám žiadnu kontrolu, neviem čo robí a s kým sa stretáva. Je na peniaze a obávam sa pôžičiek, ktoré nebude vedieť splácať, prípadne niečo horšie. A ak tento krok (zrušenie trvalého bydliska)nie je možný , môže siahnuť exekútor v prípade dlžôb dospelého syna na môj majetok?
kn-alka
06.11.13,10:01
http://najmama.aktuality.sk/poradna-otazka/229897/moze-mi-rodic-zrusit-trvaly-pobyt-u-nich/

áno, ako výhradný vlastník nehnuteľnosti máte právo zrušiť trvalý pobyt komukoľvek, aj vlastnému synovi.
willma
06.11.13,10:31
Keďže nevidím predošlú odpoveď tak asi zduplikujem: Odhlásiť ho môžeš bez problémov na miestnom úrade. A exekúcie sa obávať nemusíš - jeho dlhy budú exekuované výlučne z jeho majetku a peňazí.