Robo 222
06.11.13,10:30
Dobrý deň, so ženou sme sa rozhodli predať ženin 2izb. byt a kúpiť 3izb. Pri prehladávaní realitných kancelárii sme narazili na dávneho známeho ktorý nám našiel kupcu na náš byt a aj byt aký sme "požadovali" (aj keď 2000€ nad náš rozpočet). Tu sa začali naše problémi. Po ústnych sluboch o tom, že sa nemusíme báť, že keď obchody nevídu zaplatíme len daň ktorú musia odviesť zo zálohy čo dala kupujúca na náš byt. Nemali sme dôvod mu neveriť načo pod tlakom podpísala manželka Zmluvu o výhradnom sprostredkovaní predaja. V tom momente sa všetko zmenilo kupovaná nehnuteľnosť vyskočila o ďalších 2300€ a svojvolne znížil o 100€ cenu nášho predávaného bytu. Zrazu nikdy nič nepovedal nič neslúbil a otočil že to sú presne také sumy ktoré nám prislúbil. (už ani neplatilo: že sa bude pri odstúpení patiť iba daň ale všetky poplatky podla zmluvy - 3700€) Teraz sme zistili, že tú Zmluvu o výhradnom sprostre dkovaní ani on v tiesni nevypísal dobre v ženinom mene vynechal 3písmená v priezvisku napísal úplne inú ulicu a číslo trvalého pobytu a ani neopísal spávne 4 čísla rodného čísla. Je taká zmluva vôbec platná? Nechceme odstúpiť od kúpy lebo sme nakoniec po rodine zohnali dosť peňazí. Chceli by sme naňho pritlačiť nech dodrží dohodnuté veci pri predaji. Ďakujem
arizona
06.11.13,10:00
Nechapem, preco sa vsetci vyhovaraju, ze zmluvy podpisali "pod tlakom". Pod akym tlakom? Ved vam hadam nik nedrzi zbran pri hlave.

Snad kazdy svojpravny clovek vie, ze si ma precitat to, co podpisuje. Ked ste sa na nejakych sumach dohodli aj ustne, tak by mali byt napisane aj v zmluvach. Ak ich realitak zmenil a napisal ine, nemali ste podpisovat,mali ste hned ziadat o opravy. Teraz budete tazko dokazovat,lebo je to slovo proti slovu.

Inak, ja si myslim, ze zmluva ktora obsahuje tolko chyb v zakladnych udajoch ako je meno, RC, adresa apod. je neplatna,lebo obsahuje mylne a nepravdive udaje.

Ja by som osobne nejednala dalej s clovekom, ktory by ma oklamal, lebo by som mu viac nedoverovala.
Ale ak chcete dalej pokracovat, kazte prepisat zmluvu a pred podpisom ju poriadne precitajte. Pripadne ju zoberte precitat niekomu, kto vie poradit...Nebojte sa ziadat aj viackrat o upravu,ved sa jedna o vase peniaze...zmluva je predsa dohoda dvoch stran, takze obe strany si mozu dat svoje pripomienky k zmluve.
Robo 222
06.11.13,10:17
Je to pravda ale tento človek je pravdepodobne majster manipulátor a "tlak" bola informácia od predávajúceho, že sa nás snaží niekto preplatiť. A potrebovali sme si zaviazať kupujúceho nášho bytu aby sme mali na vyplatenie. My ani predávajúci(ten bol opatrný na rozdiel od nás) nemáme s realiťákom(v tomto prípade sa nám to hodí že je to "známy") zmluvu o tom že musíme kúpiť byt cez neho takže kludne sa môžeme dohodnúť mimo neho. Sám keď si to čítam je to dosť vtipné ale je to tak.
MILP
03.03.14,14:06
je uplne logicke ze kazda realitka si nadsadi cenu bytu o svoju proviziu-kde ste videli, ze niekto dnes nieco robi zadarmo, i ked ste stretli ,,davneho známeho"))))) bezne beru realitky provizie, napr.tiez jednu uctujem a beru proviziu za sprostredkovanie predaja 2 tis EUR. Zmluva o vyhradnom sprostredkovani sa podpisuje bezne, pretoze aj realitky sa chrania pred klientmi, nakolko nie raz sa stalo, ze realitka predavala nehn a zrazu zistila, ze dotycny ju dal do predaja aj inym realitkam za uplne inu cenu. a ze ste mali nezrovnalosti v zmluve-to ste mali riesit bud na mieste alebo poziadat sprostredkovatela , aby vam dal zmluvu na prestudovanie......a nasledne na opravenie s nalezitostami, s ktorými ste nesuhlasil.