turistka
06.11.13,13:18
chcela by som si kvoli urychleniu podat sama ziadost o zapis do katastra. je treba nejako specialne vypisovat co vsetko pozadujem zapisat, alebo staci napisat ze to chcem zapisat podla osvedčenia? ja tam budem vystupovat ako navrhovatel? ale staci dat normalen do hlavicky meno a priezvisko
Katy a R
06.11.13,12:21
a načo by si tam chodila? neurýchliš podľa mňa nič.
Ak si zdedila nehnuteľnosť - je tvoja už odo dňa úmrtia poručiteľa. Osvedčenie o dedičstve už máš predpokladám.
turistka
06.11.13,12:29
to ano, ale pokial viem tak notar ma na to 30 dni od nadobudnutia pravoplatnosti - aby to na kataster zaslal - preto to chcem poslat sama, bohvie kedy do spravi on...
draik
06.11.13,15:59
Návrh na vykonanie záznamu sa musí podať písomne a musí obsahovať

a) meno (obchodný názov) a miesto trvalého pobytu (sídlo) navrhovateľa,
b) názov okresného úradu, ktorému je návrh adresovaný,
c) verejnú listinu alebo inú listinu, ktorá potvrdzuje právo k nehnuteľnosti,
d) označenie príloh.
turistka
22.11.13,09:30
mozem v jednej ziadosti zahrnut aj moj majetok, aj rodicov, s tym, ze to podpisem iba ja ako jeden z dedicov?
Mária27
22.11.13,09:37
mozem v jednej ziadosti zahrnut aj moj majetok, aj rodicov, s tym, ze to podpisem iba ja ako jeden z dedicov?
Upresni otázku: chceš dať zapísať zdedený majetok podľa osvedčenia? To by sa zapísalo celé.
turistka
22.11.13,09:58
ano, chcem dat zapisat cely majetok podla osvedcenia o dedicstve, islo mi skor o to, ci v navrhu na vykonanie záznamu mozem zahrnut aj majetok, ktory dedicstvom ziskal rodic. a este by som potrebovala vediet, ci tam staci napisat len ze ziadam o zapisanie podla osvedcenia, alebo musim vypisat aj LV, parcelu.... dakujem :)
Mária27
22.11.13,17:51
Môžeš dať návrh (draik ti napísal, čo v ňom musí byť) a prílohu bude osvedčenie. Zapíše sa všetko, katastrálny odbor potom zápis oznámi všetkým, koho sa to týka.
Pozri katastrálny zákon § 34 až § 37.