Adiks
06.11.13,13:59
Nič som neoznačil (aspoň si toho nie som vedomý), napriek tomu mi chodia notifikácie, pričom veľakrát som danú otázku, označenú v notifikácii ani neotvoril.
Pán administrátor, toto je vážne strašná stránka. Nedomyslená a plná nedostatkov.
Žabinka
06.11.13,13:07
môj postreh.. notifikácie mi chodia k témam, do ktorých som prispela napr. pred dvomi rokmi.. je to dosť nelogické a čudné.. skôr by som navrhovala zmeniť systém tak, že každý bude mať možnosť zvoliť si posielanie notifikácie, ak má o to záujem, nie možnosť zrušenia notifikácie - ako je to teraz..
Stefan2005
06.11.13,13:50
... áno, to klikanie do nemoty ma tiež štve - ak si označím tému, že ju chcem sledovať, nesmiem zabudnúť odškrtnúť, aby mi nechodili notifikácie na mail... asi Porada je odmeňovaná aj za počet odoslaných notifikácií, či počet klikov ... inak si neviem vysvetliť, že zaškrtnutím sledovania témy sa mi akutomaticky aktivuje aj nofikácia, hoci ju vôbec nechcem ... ale čo už, tu nejde o komfort užívateľa.
Richard
06.11.13,14:10
Neviem o tom že by niečo také bolo možné. Bez "akcie" sa notifikácia nenastaví.
Pozri si tu čo sleduješ:
http://www.porada.sk/subscription.php?do=viewsubscription&folderid=all

Ak ti svieti tlačítko "Sledovať" celé na modro tak ti z danej témy prídu len notifikácie ak ide o priamu reakciu na tvoj príspevok (napr. odpoveď na otázku, komentár na tvoju odpoveď).

Skús odsledovať konkrétny príklad (bez konkrétnych dát sa veci nedajú analyzovať). Takisto neuvádzaš či ide o email alebo notifikáciu tu na webe.

Pre prípady všeobecných nastavení notifikácií pripravujeme samostatné nastavenie, zatiaľ fungujú "len" princípy ktoré vyhovujú menej aktívnym užívateľom aby im niečo neušlo.
Richard
06.11.13,14:19
Je to komfort pre 99% ludí ktorí chcú tému sledovať aj na email, pretože na Poradu chodia nepravidelne. Tí čo chodia pravidelne to majú o jeden klik navyše nekomfortné, ale zároveň majú omnoho menšiu motiváciu sledovať témy keďže sú tu.
Stefan2005
06.11.13,14:23
... "princíp všetko pre menej aktívnych" badám od začiatku novej vizáže... na úkor dlhoročných užívateľov a najmä aktívnych prispievateľov (t.j. tých, ktorých to najviac otravuje).
Richard
06.11.13,14:26
Áno niečo také pripravujeme. Ale je žiadané aby ti prišla notifikácia na témy kde si písala bez ohľadu veku. Skôr je otázne či sa do starej témy niekto právom ešte zapoji :) Ak však napíše niečo užitočné tak ti to bez notifikácie "ujde". Veľkú úlohu zohráva samozrejme "aktuálnosť" témy, ale opäť by to mal posúdiť ten čo píše. Rozhodne sa to vzhľadom na počet tém stáva skôr výnimočne...
Richard
06.11.13,14:34
Ale no tak... Ako som spomínal vyššie pripravujeme aj všeobecné nastavenie notifikácií, ktoré bude zamerané viac na aktívnych užívateľov. Konkrétne to čo popisuješ je však normálne nastaviť pre väčšinu používateľov. Spravím si štatistiku koľko tém sledujú aktívny členovia. Nevidím na to veľký dôvod keď aktívne sleduješ celú Poradu. Môžem však slúbiť že dám tomu centrálnemu nastaveniu notifikácií prioritu.
Stefan2005
06.11.13,14:50
... číslo sledovaných u mňa je cez 3.000 - veľa či málo? za 8 rokov a počet príspevkov (nie tém, ktoré som založil) je to málo, lebo kedysi sa automaticky pridávali akonáhle si prispel do danej témy... ale kvôli filozofii čo otázka to nová téma už prakticky nemá význam sa zahltiť sledovanými témami - ešte raz zopakujem - moja aktivita na Porade (ako aj aktivita mnoho mojich obľúbených nickov) neustále klesá aj kvôli spomínanému úbytku komfortu a nastavenej filozofii... ale nič to, rešpektujem, čakajú noví prispievatelia odpovedí.
...
KEJKA
06.11.13,15:46
mne notifikácie na mail nechodia, mám to nejako centrálne vypnuté a som rada. stovky notifikácií by som nezvládla ani psychicky a asi by mi to aj zahltilo schránku. Notifikácie mám na Porade a to sa dá.
Dokonca ma už jedna poraďáčka naučila ako sa mám dostať k odkazom.
Súhlasím so Stefan2005 - je menej komfortu pre aktívnych. Podľa mňa, ak je niekto pasívny, tak mu tie notifikácie tiež môžu komplikovať život, akurát že sa mu to nechce riešiť.
misoft
06.11.13,16:09
Dá sa to nastaviť. Ak sa dá Sledovať, vyskočia potom dve okienka - jedno s okom - sledovanie (resp. zrušiť sledovanie) a druhé s obálkou (notifikácie na e-mail, resp. zrušiť notifikácie na e-mail). Stačí tú "obálku" len označiť (ak sa príde kurzorom na to, vysvieti sa červeno s krížikom - klik a je notifikácia zrušená).
Richard
06.12.13,13:04