Emera
06.11.13,17:42
Diana D
17.11.13,10:33
Čas strávený na pracovnej ceste mimo rozvrhnutý pracovný čas, počas ktorého zamestnanec vykonáva prácu, je posudzovaný ako práca nadčas (nezapočítava sa do pracovného času zamestnanca).
Čas strávený na pracovnej ceste mimo rozvrhnutý pracovný čas, počas ktorého zamestnanec nevykonáva prácu, je čas, za ktorý nepatrí zamestnancovi mzda a ani žiadna osobitná náhrada, napr. náhradné voľno.
Čas strávený na pracovnej ceste mimo rozvrhnutý pracovný čas, počas ktorého zamestnanec nevykonáva prácu, strávený napr. cestovaním, sa vo väzbe na definíciu pracovného času nemôže považovať za pracovný čas z dôvodu, že zamestnanec nevykonáva prácu a neplní povinnosti v súlade s pracovnou zmluvou. Tento čas je iba čas trvania pracovnej cesty strávený cestovaním.
buchač
17.11.13,10:46
Postrehol som viac krát otázku - odpoveď v podobnom duchu .
Pýtam sa teraz laicky :

Povedzme , že obchodný zástupca má pracovnú dobu 7,00 - 16,00 .
Sadne ráno do auta a hajde po prevádzkach , ktoré obehne v tom čase . Prevádzky sú ale od seba vzdialené cca 50 - 70 km .
Navštívy ich 6 - 8 ( viac nestihne ) a všade strávi zo 10 minút . No za volantom strávi zvyšný čas .
Takže podľa vyššie uvedeného to chápem tak , že v podstate by mal dotyčný zaplatené 1 - 2 hodiny .

Dobre som pochopil , alebo som za puka ???